REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 25 września 2019

Niemcy: kobieta w ciąży zmarła po wypiciu glukozy do testu obciążenia

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W Kolonii zmarła 28-letnia kobieta, która wypiła roztwór glukozy przygotowany przez jedną z okolicznych aptek. Niemka była w ciąży i wykonywała standardowy test na obciążenie glukozą. Policja znalazła w roztworze ślady trucizny. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Jak podaje serwis MyPolacy.de 28-latka i jej nienarodzone dziecko zmarli po zażyciu mieszanki glukozy wyprodukowanej i sprzedawanej przez Heilig-Geist-Apotheke w dzielnicy Kolonii – Longerich. Sekcja zwłok kobiety wykazała, że przyczyną śmierci była niewydolność wielonarządowa.

Okazuje się, że również inna kobieta po zażyciu tej samej glukozy doświadczyła działań niepożądanych. W rezultacie odstawiła preparat. Wszystko wskazuje na to, że dzięki temu uratowała swoje życie. Obie kobiety przyjmowały mieszkankę w ramach testu na tolerancję glukozy (czytaj również: Niemiecki farmaceuta oszukiwał pacjentów).

REKLAMA

We wtorek (24.09.) policja poinformowała, że w mieszance glukozy znaleziono truciznę. Nie wiadomo, czy toksyczna substancja znalazła się w roztworze przypadkowo, czy celowo. To wyjaśni prokuratura. Policja wydała ostrzeżenie przed stosowaniem leków glukozowych z Heilig-Geist-Apotheke. Pacjenci, którzy mają w domach leki z tej placówki zawierające glukozę, powinni niezwłocznie udać się z nimi na najbliższy posterunek policji – informuje serwis MyPolacy.de.

REKLAMA

Apteka, która sprzedawała preparat, nadal świadczy usługi, ale do momentu wyjaśnienia sprawy nie może sprzedawać leków własnej produkcji.

Źródło: ŁW/MyPolacy.de

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych