REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 18 lipca 2019

Nieswoista szczepionka bakteryjna wycofana przez GIF

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii nieswoistej szczepionki bakteryjnej Polyvaccinum mite, krople do nosa, zawiesina.

GIF zdecydował o wycofaniu serii: 01918002, data ważności: 06.2020 szczepionki Polyvaccinum mite. Podmiotem odpowiedzialnym jest Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. (czytaj również: W przychodni szczepili dzieci przeterminowanymi szczepionkami…).

Do Inspektora wpłynęło sprawozdanie z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Zgodnie z orzeczeniem zawartym w tym sprawozdaniu próbka produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją podmiotu odpowiedzialnego. W jednej z butelek wymienionej serii stwierdzono ciało stale unoszące się na powierzchni zawiesiny.

REKLAMA

Polyvaccinum mite w postaci kropli do nosa jest szczepionką bakteryjną, która chroni przed nawracającymi zakażeniami górnych dróg oddechowych. Szczepionka stymuluje układ odpornościowy, ponieważ zawiera zabite bakterie, które najczęściej wywołują zakażenia lub towarzyszą stanom zapalnym górnych dróg oddechowych.

REKLAMA

Szczepionkę można stosować już u dzieci od 6 miesiąca życia.

Decyzja_Nr_36_WC_2019

Źródło: IK/GIF

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych