REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 10 lutego 2020

„Nikt nie chciałby żyć w kraju, w którym za publikację parodii idzie się do sądu” – Abstrachuje odpowiada NIA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Serwis Plotek opublikował komentarz Rafała Masnego, współzałożyciela Abstrachuje.tv. Odniósł się on do reakcji Naczelnej Izby Aptekarskiej na film parodiujący pracę farmaceutów. Youtuber w ostrych słowach zwraca uwagę, że odczytywanie tego materiału jako obrazującego pracę farmaceuty w aptece jest absurdalne.

Przypominamy, że 1 lutego AbstrachujeTV nagrali film pt.: Czego NIE mówią: APTEKARZE”. Twórcy szybko doczekali się komentarza Naczelnej Izby Aptekarskiej (czytaj więcej: AbstrachujeTV narusza dobre imię farmaceutów? Zdecydowana interwencja NIA). NIA wystosowała wezwanie przedsądowe do spółki Abstra (właściciel kanału na YouTube Abstrachuje.TV), domagając się dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawa i dobra osobiste farmaceutów.

Sąd za parodię to… parodia!

Rafał Masny, współzałożyciel Abstrachuje.tv i członek zarządu Abstra dość szybko odpowiedział NIA. – Jako Abstrachuje.TV od ponad 7 lat publikujemy filmy komediowe, parodiujące codzienne zachowania Polaków. W krzywym zwierciadle ukazujemy przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Na naszym kanale pojawiło się już 268 materiałów wideo. Nigdy wcześniej przedstawiciele żadnego ze środowisk nie wezwali nas do usunięcia któregokolwiek z nich. Wynika to z prześmiewczej konwencji, przerysowanych sytuacji i użycia hiperboli – wyjaśnił dla plotek.pl.

REKLAMA

W drugiej części oświadczenia R. Masny bezpośrednio odniósł się do sprawy z Naczelną Izbą Aptekarską. Masny twierdzi, że tutaj sytuacja jest oczywista, ponieważ odcinek zatytułowano „Czego NIE mówią: APTEKARZE”. Zatem odczytanie go jako „filmu rzekomo obrazującego pracę farmaceuty w aptece” (a tak uznał Tomasz Leleno, rzecznik prasowy NIA) jest absurdalne.

REKLAMA

Naszą intencją nigdy nie było obrażanie przedstawicieli którejkolwiek z parodiowanych przez nas grup społecznych lub zawodowych, co od lat doskonale rozumieją miliony naszych widzów. Uważamy, że nikt nie chciałby żyć w kraju, w którym za publikację parodii idzie się do sądu – powiedział Masny. Swój komentarz w tej sprawie umieścił także na Twitterze.

NIA nie myśli…

Sprawę skomentował także dziennikarz DGP – Patryk Słowik. Na swoim koncie na TT napisał, że NIA wyszła na „medialnych tłuków”, a sprawa była żenująca od samego początku.

Źródło: IK/Plotek/TT

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych