REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 18 września 2018

Notoryczna fałszerka recept zatrzymana przez Policję

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 43-latce, która sfałszowała recepty, a następnie na ich podstawie chciała zakupić w aptekach lek. Dodatkowo policjanci ustalili, że kobieta jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze podobne przestępstwo.

Śledczy przedstawili już 43-latce zarzuty, za które grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Kilka dni temu włocławscy policjanci zostali powiadomieni, że personel apteki ujawnił sfałszowaną receptę, na podstawie której ujęta przez pracownice klientka chciała zakupić lek. Mundurowi ustalili, że na nie zgadzała się, między innymi, data wystawienia dokumentu, która była inna niż ta widniejąca w systemie komputerowym.

Policjanci zabezpieczyli zakwestionowany dokument i przewieźli zatrzymaną 43-latkę do komendy celem wyjaśnienia. Dodatkowo znaleźli przy niej jeszcze więcej podobnie podrobionych recept. Dalsze policyjne ustalenia wykazały, że w sierpniu w innej aptece na terenie miasta ta sama kobieta również posłużyła się sfałszowaną receptą i zakupiła na jej podstawie lek.

Śledczy przedstawili już 43-latce zarzuty, za które grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia. Ponadto ustalili, że była ona poszukiwana przez sąd w Płocku do odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze fałszerstwa.

Źródło: KMP we Włocławku

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych