Nowa lista leków zagrożonych brakiem dostępności | farmacja.pl

Nowa lista leków zagrożonych brakiem dostępności

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-18 07:40:17 /

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę leków, których może brakować w hurtowniach farmaceutycznych i aptekach.

Zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne na specjalną listę ministra zdrowia wpisuje się leki, których brakuje w przynajmniej 5 proc. aptek w danym województwie. Resort publikuje wykaz takich leków przynajmniej raz na dwa miesiące.

Na wykazie tradycyjnie znalazły się leki przeciwzakrzepowe, immunosupresyjne, insuliny, preparaty stosowane w leczeniu astmy, ADHD, leki przeciwnowotworowe, preparaty diety eliminacyjnej, leki stosowane w chemioterapii oraz szczepionki.Publikowanie listy leków, których może brakować w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych ma zapobiec wywozowi leków z Polski. Medykamenty, które trafią na listę ministra zdrowia nie mogą być eksportowane przez hurtownie farmaceutyczne za granicę.

Obwieszczenie MZ w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: politykazdrowotna.com

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj