Nowy numer MGR.FARM już w aptekach! | farmacja.pl

Nowy numer MGR.FARM już w aptekach!

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-15 21:13:17 /

Wkrótce do aptek trafi 10 numer magazynu MGR.FARM. A w nim między innymi wywiad z Krzysztofem Łandą na temat przyszłości asortymentu polskich aptek oraz rozmowa z legendą farmacji – Waldemarem Jańcem.

Oczy wszystkich farmaceutów i właścicieli aptek od kilku miesięcy skupione są na działaniach przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości. To z ich ust padają deklaracje dużych zmian na rynku aptecznym, które zwiastują prawdziwą rewolucję.

Obok obietnic i projektów ustaw, na które farmaceuci czekają już od lat (np. Ustawa o zawodzie farmaceuty oraz demograficzne i geograficzne ograniczenia dotyczące otwierania nowych aptek) pojawiają się jednak też i takie, które budzą niepokój w środowisku. A wszystko za sprawą wypowiedzi Wiceministra Zdrowia, a jednocześnie też szefa Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji – doktora Krzysztofa Łandy. Zapowiedział on między innymi ograniczenie asortymentu aptek o suplementy diety i kosmetyki, co spotkało się z energicznymi protestami aptekarzy. O szczegóły postanowiliśmy zapytać więc u źródła – stąd zapraszamy do lektury wywiadu z Ministrem Łandą.

Temat planowanych zmian w asortymencie aptek poruszamy również w tradycyjnej rozmowie dwóch farmaceutów „Krótko i na temat”, gdzie tym razem dyskutują dwaj członkowie Naczelnej Rady Aptekarskiej: mgr farm. Mariusz Politowicz oraz mgr farm. Jarosław Mateuszuk (prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku). Z kolei w artykule „Leki, mydła i powidła” staramy się krytycznym okiem spojrzeć na zawartość aptecznych półek, próbując zrozumieć punkt widzenia Ministerstwa Zdrowia. Rozważania na temat tego czym tak naprawdę jest i powinna być we współczesnym świecie apteka, kontynuujemy również w artykule „Tajemniczy pacjent”.

Dostarczając faktów i opinii na temat planowanych zmian na rynku aptecznym, nie zapominamy jednak o solidnej dawce wiadomości, która powinna przygotować Was do spotkania z najbardziej wymagającymi i problematycznymi pacjentami – a takimi bez wątpienia są kobiety karmiące. „Leki i laktacja” odczaruje wiele mitów dotyczących stosowania farmakoterapii podczas karmienia piersią, a jednocześnie dostarczy Wam informacji pozwalających bez wahania rekomendować takim pacjentkom właściwe leki. W tym numerze MGR.FARM znajdziecie również serię artykułów o dolegliwościach, które w sezonie zimowym stanowią najczęstszą przyczyną wizyt pacjentów w aptekach: zapalenie zatok przynosowych, mokry kaszel czy ból gardła.
Prawdziwą gratką dla wszystkich zafascynowanych farmaceutyczną historią i ciekawostkami będzie artykuł dotyczący leków sierocych. O komentarz na ten temat poprosiliśmy profesora Waldemara Jańca – światowej sławy autorytet, którego doskonale zna każdy absolwent farmacji z ostatnich kilkunastu lat. Tylko u nas profesor Janiec opowiada niezwykłą historię swojej książki „Leki sieroce w doli i niedoli”, komentuje obecną sytuację polskich farmaceutów i zdradza swoje plany na przyszłość. Zachęcam do lektury tej niezwykle pouczającej rozmowy.

A na koniec nie może zabraknąć treści udowadniających, że „być farmaceutą” nie oznacza tylko pracy w aptece… czy nawet pracy w ogóle. „Walka nadal trwa” to historia Krzysztofa Mikołajczaka, który z powodzeniem mógłby stanowić pierwowzór hollywoodzkiego bohatera. Oprócz tego zachęcam do lektury kolejnej części „Pogromców Aptecznych Mitów” i własnoręcznego przygotowania perfum, w ramach świątecznego prezentu dla najbliższych. Wszystko to i wiele więcej, w najnowszym numerze magazynu MGR.FARM!

W Twojej aptece nie ma MGR.FARM? Zamów prenumeratę! www.mgr.farm/prenumerata

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj