NSZZ Solidarność chce utrzymania kształcenia techników farmaceutycznych | farmacja.pl

NSZZ Solidarność chce utrzymania kształcenia techników farmaceutycznych

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-02-01 10:55:12 /

Projekt rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego wszedł w fazę opiniowania. Głos w sprawie zakończenia kształcenia techników farmaceutycznych zabrała Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

- Od kwietnia 2014 roku trwa walka o utrzymanie kształcenia w tym zawodzie - czytamy w stanowisku NSZZ Solidarność. - Potrzebę istnienia tego zawodu podkreślają przede wszystkim pracodawcy, ale także wiele organizacji - min. Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek, natomiast jedyną instytucją mająca odrębne zdanie w tej kwestii jest Naczelna Rada Aptekarska.
Organizacja przypomina, że Minister Edukacji wielokrotnie zapewniała, że nie będzie likwidowała istniejących zawodów, dlatego tym bardziej nie jest zrozumiale takie działanie.

- Technicy farmaceutyczni są poszukiwaną na rynku pracy grupą zawodową, stąd bardzo prosimy o pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby i wsparcie działań zmierzających do utrzymania kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny - czytamy w opinii.

Źródło: rcl.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj