REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 3 października 2019

NZOZ w Warszawie ostrzega przed podrobionymi receptami

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ASMED” w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 51 wystosował pismo do wszystkich izb aptekarskich z ostrzeżeniem. Wyjaśnia w nim, że na terenie całego kraju krążą fałszywe recepty z podrobioną pieczątką placówki na leki przeciwbólowe i psychotropy.

Jak czytamy w piśmie NZOZ „ASMED”, doszło do sfałszowania znacznej liczby recept na terenie całego kraju. Oszuści podrobili pieczęć tejże placówki i użyli podpisu lekarza internisty Andrzeja Kusaka. Recepty nie pochodzą z warszawskiego NZOZ, a widniejąca tam pieczątka jest podobna do tej, która od dłuższego czasu jest nieaktualna.

W dodatku lekarz internista Andrzej Kusak nigdy nie pracował w tej placówce (czytaj również: Inspekcja ostrzega przed fałszywymi receptami na Nasen). Fałszywe recepty są na starych drukach i wypisywane na duże ilości leków przeciwbólowych i psychotropowych bez refundacji. W związku z tą sytuacją „ASMED” zwraca się z prośbą do izb aptekarskich, by powiadomiły wszystkie apteki na terenie całej Polski.

REKLAMA

Jednocześnie NZOZ poinformował, że do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w powyższej sprawie.

REKLAMA

852_asmed

Źródło: IK/LOIA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych