O marihuanie w aptekach | farmacja.pl

O marihuanie w aptekach

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-30 10:12:38 /

W miniony wtorek odbyło się posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej powołanej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczącej dopuszczenia do obrotu w Polsce leczniczej marihuany.

Zrobimy wszystko, żeby produkcja surowca odbywała się w Polsce, ale trzeba się do tego przygotować - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas podczas posiedzenia podkomisji pracującej nad projektem dot. medycznego wykorzystania marihuany.

MZ zaproponowało, by w projekcie ziele i żywicę konopi zdefiniować jako surowiec farmaceutyczny wykorzystywany do produkcji leków recepturowych. By taka produkcja była możliwa, wcześniej surowiec farmaceutyczny musi być dopuszczony do obrotu zgodnie z już obowiązującymi przepisami. Resort przekonywał, że takie rozwiązanie zapewni wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa pacjentów.
Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas pytany, jakie podmioty będą sprowadzały ten surowiec do Polski odpowiedział, że będą to „te podmioty, które złożą wniosek”. Poinformował, że obecnie taki surowiec można pozyskać z Holandii lub Czech.

W posiedzeniu podkomisji wzięła również udział farmaceutka Małgorzata Wagner - autorka petycji petycję skierowaną do premier rządu, pod którą podpisywali się farmaceuci popierający zmiany w polskim ustawodawstwie umożliwiające prowadzenie terapii przy użyciu medycznej marihuany oraz wytwarzanych z niej produktów leczniczych.

Burzliwe posiedzenie podkomisji można obejrzeć niżej.

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj