REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 6 sierpnia 2018

Opole: 26-latek wpadł w aptece z narkotykami i fałszywą receptą

Artykuł pochodzi z serwisu

W miniony czwartek pracownica jednej z opolskich aptek poinformowała policję o tym, że recepta, którą właśnie dostała od pacjenta, może być podrobiona. Chociaż była wystawiona na lek psychotropowy, to nie posiadała numeru w formie kodu kreskowego. Policja zorganizowała zasadzkę na mężczyznę, który miał później zgłosić się po odbiór leku…

Mieszkaniec powiatu opolskiego usłyszał już zarzuty posłużenia się sfałszowaną receptą oraz posiadania narkotyków (fot. Shutterstock)

– Farmaceutka poinformowała mężczyznę, że lek będzie do odbioru za godzinę, a w tym czasie opowiedziała policji o swoich podejrzeniach – mówi sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

REKLAMA

Okazało się, że recepta wypisana była na lek psychotropowy, jednak nie posiadała numeru kodu kreskowego. Na miejsce pojechali kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu. Kiedy mężczyzna zgłosił się do apteki po odbiór leku, wpadł w ręce policji. To 26-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Dodatkowo w trakcie zatrzymania kryminalni znaleźli przy nim tabletki MDMA i susz roślinny.

REKLAMA

– Z kolei w jego mieszkaniu zarekwirowali kolejne narkotyki i leki psychotropowe – mówi Dariusz Świątczak. Mieszkaniec powiatu opolskiego usłyszał już zarzuty posłużenia się sfałszowaną receptą oraz posiadania narkotyków. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/26latek-z-opola-wpadl-z-narkotykami-i-falszywa-recepta,13390799

Źródło: Nowa Trybuna Opolska
Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych