REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 21 stycznia 2020

Ostrzeżenie przed fałszywymi receptami na testosteron

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach informuje o próbie realizacji w jednej z aptek fałszywej recepty na lek Testosteronum prolongatum. Sytuacja miała miejsce w aptece w Czeladzi.

– Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach informuje, że w dniu 14 stycznia 2020 r. powziął informację o próbie realizacji w dniu 3 stycznia 2020 r. fałszywej recepty na lek Testosteronum prolongatum Jelfa, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg/ml, 5 amp. 1 ml (3 op., 15 amp.). Zdarzenie miało miejsce w aptece w Czeladzi – informuje Śląski WIF.

Na recepcie w miejscu świadczeniodawcy widniało: „Indywidualna Praktyka Lekarska Marta Bittner ul. 3go Maja 340F lok 15 41-800 Zabrze”, a w miejscu Dane i podpis lekarza widniało: podpis i pieczątka o treści: „Marta Bittner specjalista pediatra [numer PWZ nieczytelny]” (czytaj również: W warszawskiej aptece zrealizowano fałszywą receptę na lek Concerta).

REKLAMA

– Lekarz przekazał, że pracownik apteki zadzwonił do niego przed realizacją recepty – on takiej recepty nie wypisał, na recepcie nie zgadzał się jego podpis, oraz że od 2016 r. posługuje się pieczątką, gdzie jest informacja, iż jest specjalistą alergologii i pediatrii – czytamy na stronie WIF.

REKLAMA

Ponadto lekarz poinformował, że posługuje się receptami zgodnie z umową z NFZ, tymczasem sfałszowana recepta była wypisana na pełnopłatnym druku z wypisanymi ręcznie danymi praktyki. Lekarz poinformował też, że w dniu 4 stycznia 2020 r. zgłosił sprawę na policję, do NFZ i do Okręgowej Izby Lekarskiej (czytaj również: WIF ostrzega przed fałszywą receptą na… Trifas).

Źródło: ŁW/WIF w Katowicach

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych