Pacjent onkologiczny w aptece | farmacja.pl

Pacjent onkologiczny w aptece

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-12 11:09:58 /

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie wspólnie z PTFarm i Katedrą Farmakologii i Toksykologii Wydziału Medycznego UWM zapraszają na konferencję szkoleniową dotyczącą opieki farmaceutycznej nad pacjentem onkologicznym.

Konferencja odbędzie się 27 maja w Centrum Medycyny Eksperymentalnej UWM (Szpital Kliniczny UWM, ul. Warszawska 30 w Olsztynie).

Wydarzenie rozpocznie się do wystąpienia dra Stanisława Maksymowicza, który opowie o roli farmaceuty w systemie ochrony zdrowia. Następnie głos zabiorą dwaj farmaceuci - mgr farm. Łukasz Puchała i mgr farm. Wojciech Kask, którzy wskażą miejsce preparatów pochodzenia naturalnego w czasie terapii przeciwnowotworowej. Opowiedzą między innymi o tym, na co należy zwracać uwagę przy wydawaniu leków OTC oraz na interakcje leków przeciwnowotworowych.
Osobny panel konferencji będzie poświęcony preparatom żywieniowym dla chorych na nowotwór oraz pomocy w opiece terminalnej (materiały medyczne, opatrunki). Na koniec przewidziana jest dyskusja "Pacjent onkologiczny w aptece".

Uczestnicy szkolenia uzyskają punkty szkoleniowe miękkie (4 pkt.), zaliczane do punktacji szkoleń ciągłych.

Więcej na stronie organizatora.

Źródło: OIA w Lublinie

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj