Paweł Kukiz: „Apteka dla aptekarza”, a „siekiera dla drwala” | farmacja.pl

Paweł Kukiz: „Apteka dla aptekarza”, a „siekiera dla drwala”

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-24 07:50:00 /

Do ostrej wymiany zdań doszło między Pawłem Kukizem, a Krzysztofem Skowrońskim na antenie Radia Wnet. Kością niezgody okazała się "apteka dla aptekarza", której przeciwnikiem okazał się lider Kukiz'15. Krzysztof Skowroński ustawy bronił...

- To ewidentnie lobbystyczna ustawa - mówił Paweł Kukiz w wywiadzie radiowym, jakiego udzielał Krzysztofowi Skowrońskiemu. - Poseł sprawozdawca nawet nie wiedział co w tym projekcie teoretycznie poselskim się znajduje. "Apteka dla aptekarza", "siekiera dla drwala", a "mikrofon dla piosenkarza".

Po tej wypowiedzi lidera Kukiz'15 wywiązała się sprzeczka między gościem i gospodarzem programu w Radio Wnet, w trakcie której wzajemnie zarzucali sobie przerywanie wypowiedzi.

- Pan jest pisowcem proszę Pana i macie bałagan w radiu - mówił Paweł Kukiz, na co Krzysztof Skowroński odpowiedział: - A Pan jest kukizowcem. Proszę dbać o porządek w swojej zagrodzie.
Ostatecznie prowadzący audycję uspokoił dyskusję i przyznał, że jego zdaniem ustawa "apteka dla aptekarza" była potrzebna.

- Ta ustawa nie była lobbystyczna, tylko zgodna z interesem małych aptek, o które powinniśmy dbać w Rzeczpospolitej, bo znikały te małe apteki, i sieci chciałby zdominować ten rynek, co nie byłoby dobre dla pacjenta - mówił Skowroński. - A przede wszystkim nie byłoby dobre dla polskich aptekarzy.

- Czas pokaże kto miał rację. Jeśli Pan miał rację to ja z przyjemnością przyznam rację tym, którzy tę ustawę forsowali - ripostował Paweł Kukiz.

Audycji można posłuchać na stronie Radio Wnet.

Źródło: wnet.fm

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj