REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 lipca 2018

PharmaNET za sprzedażą leków na receptę w aptekach internetowych

Artykuł pochodzi z serwisu

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wyraziły poparcie dla poprawki umożliwiającej osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności nabywanie w aptekach internetowych leków na receptę. Organizacje apelują do posłów o poparcie takiego rozwiązania…

Wysyłkowa sprzedaż leków na receptę funkcjonuje w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Portugalia czy Estonia. (fot. Shutterrstock)

REKLAMA

REKLAMA

– Od wielu lat postulujemy wprowadzenie, w powiązaniu z e-receptą, możliwości sprzedaży leków na receptę przez legalne apteki internetowe – czytamy w stanowisku obu organizacji. – Zgodnie z projektodawcami, poprawka ma na celu ułatwienie osobom niepełnosprawnym, niejednokrotnie posiadającym trudności w poruszaniu się, dostęp do leków. Jest to likwidacja jednej z barier dostępności do farmakoterapii.

Organizacje podkreślają przy tym, że takie recepty będą realizowane wyłącznie przez apteki internetowe, tj. legalnie działające apteki, które obok sprzedaży prowadzonej w placówce, prowadzą także wysyłkową sprzedaż leków.

– Podlegają one w pełni kontroli Inspekcji Farmaceutycznej i szczególnym wymaganiom wynikającym z rozporządzenia w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych – twierdzą przedsiębiorcy i wskazują, że takie rozwiązania funkcjonują też w innych krajach Europy, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Portugalia czy Estonia.

Źródło: zpp.net.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych