REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 1 lutego 2019

Pieczątka lekarza jest całkowicie rozmyta, a PWZ został ręcznie dopisany. Czy można zrealizować taką receptę ze zniżką?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Czy mogę zrealizować na zniżkę rp., na której jest tylko numer PWZ lekarza, natomiast przybita pieczątka jest zupełnie rozmyta. Ponadto lekarz długopisem dopisał swój numer PWZ? Dodam, że była to rp. na Clexane 60 mg?

 

Odp.: Wg §4 obecnego rozporządzeniu w sprawie recept sposób nanoszenia danych na receptę można uznać za dowolny:

REKLAMA
„Dane określone w art. 96a ust. 1 ustawy – Prawo farmaceutyczne, zamieszczane na recepcie wystawianej w postaci papierowej, nanosi się na awersie recepty w sposób czytelny i trwały oraz niebudzący zastrzeżeń co do autentyczności recepty, w tym za pomocą wydruku, pieczątki lub naklejki przymocowanej do recepty w sposób uniemożliwiający jej usunięcie bez uszkodzenia recepty.
 
Kiedyś było jasno powiedziane, że dane podmiotu i lekarza można nanieść tylko za pomocą pieczątki, naklejki lub nadruku. Z kolei jeśli dane osoby uprawnionej zostały naniesione w sposób nieczytelny, to osoba realizująca receptę zgodnie z § 10 ust. 2 pkt 1 i 2 może ustalić i opisać na rewersie zarówno dane lekarza jak i jego numer PWZ. Jeżeli danych lekarza nie widać, to niestety nie można takiej recepty zrealizować ze zniżką na podstawie samego PWZ i podpisu. Ponadto dopisany PWZ powinien być autoryzowany przez lekarza.
REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych