REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 stycznia 2021

Pierwsza placówka Boots zacznie szczepić przeciwko COVID-19 jeszcze w tym tygodniu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Apteki Boots przygotowują się do podawania szczepionki opracowanej przez Oxford i AstaZeneca „przynajmniej 1000 pacjentom” tygodniowo – jest to minimalna liczba, jaką rząd narzucił lokalnym aptekom, które chcą uczestniczyć w programie (local enhanced service, LES).

Pierwszy oddział Boots, który zaoferuje szczepienia, to placówka w Halifax, do której przylega przychodnia lekarska. Przygotowania trwają też w przypadku oddziałów w Huddersfield oraz Gloucester, gdzie, jak ma nadzieję sieć, szczepienia będą mogły ruszyć przed końcem stycznia. Trwają też dyskusje dotyczące możliwości przeprowadzania szczepień w następnych placówkach w kolejnych miesiącach.

Pacjenci będą mogli rezerwować terminy szczepień za pośrednictwem specjalnego systemu – NHS’s National Immunisation Management Service booking system.

REKLAMA

Nasze punkty szczepień to czysta, kliniczna przestrzeń w przystępnych i wygodnych lokalizacjach, takich jak główne ulice, a do tego posiadamy bogate doświadczenie w usługach przeprowadzania szczepień – komentował dyrektor naczelny sieci Boots, Seb James. – Mamy nadzieję pomóc NHS i umożliwić większej ilości ludzi szybkie zaszczepienie się.

REKLAMA

Zapytana o to, czy wdrażana usługa szczepień nie będzie miała negatywnego wpływu na pozostałe usługi apteczne, sieć Boots odpowiada, że jest w trakcie zatrudniania dodatkowego personelu, by ten przejął część obowiązków.

James miał także wskazać na zaangażowanie Boots w masowe testowanie w kierunku COVID-19.

Podczas konferencji w zeszłym tygodniu, James Kehoe, naczelny dyrektor finansowy dla Boots, spółka macierzysta Walgreen Boots Alliance, mówił, że sieć wykonała dla NHS  2,1 mln testów na COVID-19 w 2020 roku, jako część narodowego rządowego programu testowania.

Teraz jesteśmy dumni, że odegramy naszą rolę w szczepieniu społeczeństwa – dodał Seb James.

W październiku, Boots uruchomił w swoich placówkach prywatne testy wymazowe – koszt takiego testu to 120 funtów, a wyniki mają być dostępne w ciągu 48 godzin. Testowi można się obecnie poddać w 90 oddziałach Boots (czytaj również: Boots uruchamia w swoich aptekach prywatne testy wymazowe na COVID-19).

AM/chemistanddruggist.co.uk

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych