REKLAMA
Autor: Marek Koteluk Opublikowano: 28 stycznia 2019

Podłączenie apteki do PLMVS – poradnik praktyczny

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Dotarł już do Was list od Fundacji KOWAL? Zamierzacie w najbliższym czasie dokonać podłączenia apteki do PLMVS? Koniecznie przeczytajcie ten poradnik, aby uniknąć niespodzianek. Pokazujemy krok po kroku jak dokonać skutecznego podłączenia…

Żeby przeprowadzić proces podłączenia musimy otrzymać komplet wymaganych do tego procesu dokumentów:

  1. list zwykły z loginem i numerem TAN od Fundacji KOWAL
  1. e-mail od fundacji Kowal zatytułowany: „Fundacja KOWAL – dane do logowania” (warto przeszukać katalog SPAM poczty apteki jeśli go nie możemy takiego e-mail odnaleźć w katalogu odebrane skrzynki e-mail apteki.

Fundacja KOWAL wysyła listy z loginem oraz e-mail z hasłem na adresy apteki jakie zawarte są w Rejestrze Aptek. Dlatego każdy błąd w adresie pocztowym apteki lub w adresie e-mail (lub jego brak) skutkuje brakiem odpowiedniej korespondencji ze strony fundacji KOWAL.

REKLAMA

W razie problemów i braku odpowiedniej korespondencji zawsze możliwy jest kontakt telefoniczny z Fundacją KOWAL pod nr tel.  +48 22 398 92 83 lub adresem e-mail : plmvo.support@nmvo.pl

REKLAMA

Mam już list i dane od Fundacji KOWAL

Kiedy już dotarł na adres apteki papierowy list z loginem i e-mail z hasłem możemy przystąpić do pobrania certyfikatu. Proces pobierania jest opisany w instrukcji udostępnionej przez Fundację KOWAL jednak ja dokonam jej uproszczenia.

1

Uruchamiamy przeglądarkę internetową Edge lub Chrome albo Firefox (opis dotyczy Edge). Wchodzimy na adres: https://portal-pki-prod-pl.nmvs.eu/NMVS_PORTAL_PKI i zmieniamy język wyświetlanych komunikatów na polski (prawy góry róg strony).


2

W polu Nazwa Użytkownika wpisujemy Login przekazany na papierowym liście z fundacji Kowal (strona 2) Struktura loginu jest prosta do odgadnięcia i ma formę trzyliterowego skrótu z nazwy woj. w jakim znajduje się apteka znaku „/” i nr apteki w rejestrze. Co przynajmniej teoretycznie pozwala na zalogowanie się apteki nawet jeśli list z fundacji nie dotarł ? (Jednak bez numeru TAN nie pobierzemy certyfikatu)

W moim przypadku wyglądał on tak: OPO/Nr apteki w rejestrze. W kolejnym polu „Wpisz hasło” wpisujemy hasło przekazane na adres e-mail apteki, które powinna otrzymać każda apteka o ile jej adres e-mail istnieje i jest prawidłowy w rejestrze aptek. Wpisując nazwę i hasło proszę zwrócić uwagę na wielkość liter ona też istotna dla prawidłowego logowania. Po zalogowaniu przeglądarka zapyta czy zapisać hasło ? Możemy wyrazić na to zgodę żeby później nie musieć go znów wpisywać ręcznie gdyby konieczne okazało się powtórne logowanie.

Po zalogowaniu ukaże się następujący widok strony:


3

Pobieramy certyfikat używając opcji: Pobieranie certyfikatu z góry strony. Aby było to możliwe należy wpisać nr TAN przekazany listem zwykłym z fundacji KOWAL (strona 2 , tabela Numer TAN)


Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych