Podrobiła receptę i... sama zgłosiła się na Policję | farmacja.pl

Podrobiła receptę i... sama zgłosiła się na Policję

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-02 08:59:28 /

Do lubelskiej Policji zgłosiła się młoda kobieta, która we wrześniu wykupiła w aptece lek przepisany na podrobionej recepcie. To efekt opublikowania jej wizerunku przez funkcjonariuszy policji kilka dni wcześniej.

9 września w aptece przy ul. Obywatelskiej w Lublinie młoda kobieta posłużyła się receptą z podrobioną pieczątką. Dzięki niej otrzymała elki onkologiczne warte prawie 3 tys. złotych. Kobieta zapłaciła za nie niecałe 300 zł.

- Doprowadziła w ten sposób NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Kobieta podejrzana jest więc o oszustwo - mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. Moment zakupu zarejestrował monitoring.
Zanim odkryto oszustwo, minęło kilka tygodni. Policjanci próbowali dowiedzieć się kim jest dziewczyna z nagrań monitoringu apteki. Niestety, bez skutku. Pod koniec grudnia lubelska Policja opublikowała więc zdjęcia kobiety z aptecznego monitoringu z prośbą o informacje dotyczące jej tożsamości. Nie minęło kilka dni, a sprawczyni sama zgłosiła się na komisariat Policji.

- Młoda kobieta , której wizerunek publikowaliśmy w związku z posłużeniem się podrobioną receptą zgłosiła się wczoraj na II komisariat Policji. Mundurowi ustalili jej tożsamość, to nieletnia mieszkanka Lublina. Wszelkie czynności procesowe z jej udziałem wykonane będą na początku nowego roku - można przeczytać na stronie lubelskiej Policji.

Źródło: gazeta.pl / Policja Lubelska

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj