Policja nakryła nielegalną aptekę internetową | farmacja.pl

Policja nakryła nielegalną aptekę internetową

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-04-18 07:20:00 /

Wrocławscy policjanci zlikwidowali nielegalną aptekę internetową. Działała od 2014 roku i zajmowała się głównie sprzedażą preparatów na odchudzanie. W tym czasie skorzystało z niej ponad 1000 osób.

Jak podaje Newsweek klienci internetowej apteki byli przekonani, że kupują autentyczne produkty. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli urządzenia do produkcji tabletek, opakowania, etykiety, hologramy, różne substancje chemiczne. Było też 50 tysięcy gotowych tabletek.


Za tego typu działalność może grozić do dwóch lat więzienia. Zabroniony jest obrót lekami bez zezwolenia albo sprzedawanie produktów, które nie są dopuszczone do obrotu w Polsce. Zatrzymani przez wrocławskich policjantów to mieszkańcy województwa pomorskiego, jeden z nich trafił do aresztu.

Tego typu przestępstwa często ujawniane są we Wrocławiu w sortowni poczty przy ul. Avicenny na peryferiach miasta. Leki na odchudzanie i potencję to z kolei środki, które najczęściej pojawiają się w nielegalnym obrocie. Oprócz nich w sieci często spotyka się niewiadomego pochodzenia anaboliki i tabletki wczesnoporonne.

Źródło: newsweek.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj