REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 grudnia 2019

Policyjna zasadzka w aptece i fałszywa recepta na morfinę

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Wczoraj policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali w aptece mężczyznę, który posłużył się fałszywą receptą. Wpadł po kilkugodzinnej obserwacji, gdy przyszedł odebrać zamówiony lek – morfinę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej w godzinach popołudniowych pojechali do jednej z aptek na terenie dzielnicy Fabryczna. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna usiłuje zrealizować tam fałszywą receptę na leki. Funkcjonariusze na miejscu ustalili okoliczności zdarzania (czytaj również: W warszawskiej aptece zrealizowano fałszywą receptę na lek Concerta).

– Farmaceutka przekazała, że poprzedniego dnia jeden z klientów apteki chciał zrealizować receptę na lek. Mężczyzna został poinformowany, że medykamentu nie ma na miejscu i trzeba go sprowadzić na zamówienie. Już po tym jak wyszedł, personel apteki nabrał wątpliwości co do autentyczności recepty. Każde fałszerstwo jest przestępstwem, ale tu zachodziło dodatkowe niebezpieczeństwo. Recepta była na silny opioid – morfinę, która niewłaściwie stosowana może być groźna – informuje st. sierż. Dariusz Rajski.

REKLAMA

Policjanci podjęli obserwację apteki i czekali na mężczyznę. Po kilku godzinach zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi. Mężczyzna podszedł do lady i policjanci przedstawili mu się w chwili, gdy rozmawiał z farmaceutką. Okazał się nim być 22-letni mieszkaniec Wrocławia (czytaj również: Policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z fałszywą receptą…).

REKLAMA

– Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa. W jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jedną receptę oraz tabletki. Policjanci zabezpieczyli jego zapas morfiny i fałszywe dokumenty – podaje Rajski.

22-latek trafił na Komisariat Policji, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za posiadanie środków zabronionych oraz za wprowadzanie do obrotu fałszywych recept.

Źródło: ŁW/wroclaw.policja.gov.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych