REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 6 września 2019

Polpharma Biologics dostarczy na rynek biopodobny natalizumab

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Polpharma Biologics ogłosiła 3 września, że zawarła globalną umowę komercyjną z Sandoz AG dotyczącą biopodobnego natalizumabu. Na mocy tej umowy firma będzie odpowiedzialna za rozwój, produkcję i dostawę biopodobnego leku.

Jak przyznał Jerzy Starak, prezes Polpharma Biologics, ta umowa handlowa to kamień milowy w wprowadzaniu na rynek tańszych, wysokiej jakości biofarmaceutyków dla pacjentów na całym świecie.Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie dostępu do tak ważnej opcji terapeutycznej w leczeniu rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego (RRMS). Starak dodał, że natalizumab jest pierwszym z kilku leków w zaawansowanej fazie rozwoju nowego projektu firmy.

Około 85% osób ze stwardnieniem rozsianym ma rozpoznanie RRMS (czytaj również: MZ: wydłużamy terapię dla pacjentów z SM w II linii leczenia). Niestety, przystępność cenowa leków na SM jest mocno ograniczona na całym świecie. Raport Międzynarodowej Federacji Stwardnienia Rozsianego wskazuje, że kwestia ceny stanowi najczęstszy problem związany z dostępnością leczenia SM aż w 46% z 90 badanych krajów. Jak się okazuje zapewnienie dostępu do terapii modyfikujących przebieg SM stanowi poważne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej.

REKLAMA

Natalizumab modyfikuje przebieg choroby (czytaj również: Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego). W związku z tym jest niezwykle cenną opcję terapeutyczną w leczeniu RRMS. Partner współpracy Polpharma Biologics, Sandoz AG będzie komercjalizować i dystrybuować lek po zatwierdzeniu na wszystkich rynkach w drodze wyłącznej licencji globalnej.

REKLAMA

Źródło: IK/polpharmabiologics.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych