REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 3 września 2018

Polpharma: zaprzestanie produkcji Milocardinu

Artykuł pochodzi z serwisu
W dniu 29.08.2018r. Spółka Polpharma w swoim komunikacie poinformowała o zaprzestaniu produkcji preparatu Milocardin.

W komunikacie Polpharma informuje konsumentów o powodach podjęcia takiej decyzji:

“Uprzejmie informujemy, że z powodu braku dostępności jednej z dwóch substancji czynnych produktu Milocardin na rynku polskim – estru bromizowalerianowego – Grupa Polpharma podjęła decyzję o zaprzestaniu wytwarzania tego produktu.

Poszukujemy innego dostawcy wyżej wymienionej substancji, jednak w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie określić, czy i ewentualnie w jakim terminie zostanie wznowiony proces produkcyjny oraz sprzedaż produktu.”

Lek Milocardin w postaci kropli doustnych zawiera dwie substancje aktywne: ester etylowy kwasu α-bromoizowalerianowego oraz fenobarbital sodowy. Ponadto preparat zawiera także alkohol etylowy, olejek miętowy i chmielowy oraz inne substancje pomocnicze. Specyfik ten należy do grupy farmakoterapeutycznej leków uspokajających i nasennych oraz barbituranów w połączeniach. Zawarta w składzie pochodna kwasu izowalerianowego wykazuje słabe działanie uspokajające na ośrodkowy układ nerwowy oraz rozkurczające. Oddziałuje także regulująco na czynność układ krążenia i przewodu pokarmowego. Fenobarbital, w postaci soli sodowej, podawany w małych dawkach wywołuje efekt sedatywny. Oba składniki wykazują między sobą synergizm. Lek wydawany jest z przepisu lekarza i należy obecnie do grupy IV-P substancji psychotropowych [źródło: M. Pieńkowska “Milocardin – czy wiemy o nim wszystko?”]

REKLAMA

Całość komunikatu dostępna TUTAJ

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych