Postrach łódzkich farmaceutów zatrzymany przez policję | farmacja.pl

Postrach łódzkich farmaceutów zatrzymany przez policję

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-21 09:14:56 /

Policjanci z II Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży w aptekach. Co ciekawe kilka tygodni wcześniej już był zatrzymany i usłyszał wtedy podobne zarzuty. Metoda jego działania za każdym razem była taka sama...

19 września 2017 roku policjanci z II Komisariatu w Łodzi namierzyli u zbiegu ulic Obywatelskiej i Nowe Sady mężczyznę podejrzewanego o kradzieże w aptekach na terenie Bałut. Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że zatrzymany wchodził do wytypowanej apteki prosił pracownika o jakiś konkretny produkt. Kiedy obsługa apteki znikała na zapleczu, mężczyzna kradł towary znajdujące się w zasięgu ręki i opuszczał aptekę.
Jego łupem padały głównie pasty do zębów, szampony i kosmetyki do pielęgnacji. Następnie skradzione towary trafiały do przypadkowych nabywców lub sprzedawane były na targowiskach. W ten sposób 20-latek ukradł towary czterokrotnie, powodując straty w wysokości ponad 900 złotych.

Co ciekawe kilka miesięcy temu usłyszał podobne zarzuty za kradzieże w aptekach na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. Wówczas sposób jego działania był bardzo podobny a uzyskane pieniądze przeznaczał na doraźne przyjemności. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lodz.policja.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj