REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 marca 2019

Powiat nie zgodził się na zwolnienie apteki z dyżurów…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Do zarządu powiatu radzyńskiego wpłynęło pismo od jednego z właścicieli apteki z prośbą o zwolnienie z pełnienia obowiązku dyżuru. Zarząd podjął decyzję odmowną. „Nie możemy się zgodzić na zwolnienie z dyżurów nocnych i weekendowych” – mówi starosta.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Radzyńskiego, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski poinformował, że do zarządu powiatu wpłynęło pismo od jednego z właścicieli aptek. Prosił on o zwolnienie z pełnienia obowiązku dyżuru. Właściciele aptek wskazywali, że nocne dyżury są dla nich nierentowne.

– Zarząd podjął decyzję odmowną. Nie możemy się zgodzić na zwolnienie z dyżurów nocnych i weekendowych – podsumował starosta.

REKLAMA

Jak informuje serwis „iledzisiaj.pl” mieszkańcy narzekają, że nie zawsze mogą kupić potrzebny lek. Często apteka, która powinien pełnić dyżur, tego nie czyni. Mimo, że apteki powinny pełnić wyznaczone dyżury to nie ma regulacji prawnych, by ukarać właściciela apteki, gdy ten nie przestrzega grafiku pracy. Nie było tego problemu, gdy w naszym mieście funkcjonowała apteka całodobowa.

REKLAMA

– Mamy nadzieję, że uda się w końcu znaleźć porozumienie, by mieszkańcy nie musieli udawać się do sąsiednich miast po niezbędne leki – pisze redakcja.

Źródło: ŁW/iledzisiaj.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych