REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 12 lipca 2018

Pracownica przez 2 lata okradała aptekę…

Artykuł pochodzi z serwisu

51-letnia pracownica jednej z aptek, działających na terenie powiatu chełmińskiego, usłyszała zarzut przywłaszczenia pieniędzy na łączną kwotę około 18 000 zł. Środki te pochodziły ze sprzedaży leków. Kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kobieta sprzedawała większą ilość towaru, a w ewidencji wpisywała mniejszą, zyskując tym sposobem pewną kwotę, której nie wkładała do kasy (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

We wtorek (10.07.2018) około godz. 16.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że po przeprowadzonej inwentaryzacji, w kasie jednej z aptek znajdujących się na terenie powiatu chełmińskiego brakuje pieniędzy. Kwotę określono na około 18 000 zł. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy na podstawie ustaleń zatrzymali do wyjaśnienia pracownicę apteki.

W toku czynności 51-latka przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie około 18 000 zł. Jak się okazało, proceder ten trwał około dwóch lat. Kobieta sprzedawała większą ilość towaru, a w ewidencji wpisywała mniejszą, zyskując tym sposobem pewną kwotę, której nie wkładała do kasy. Nieuczciwa pracownica usłyszała już zarzut popełnienia przestępstwa. Za przywłaszczenie grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Chełmnie

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych