Protest techników to autopromocja jednej osoby | farmacja.pl

Protest techników to autopromocja jednej osoby

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-17 10:52:58 /

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej komentowała wczoraj w Polskim Radio podpisanie nowelizacji Prawa farmaceutycznego przez Prezydenta. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska odniosła się też do protestu techników farmaceutycznych.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska wyjaśniała w Polskim Radio, że obecnie apteki otwierają się 'stadnie' w miejscach, gdzie nie są potrzebne. Nowe regulacje to zjawisko ograniczą i sprawią, że nowe placówki będą otwierały się tak, gdzie jest na nie zapotrzebowanie.

Prezes NRA odniosła się też do zarzutów techników farmaceutycznych wobec ustawy i ich niedawnego protestu.

- Technicy farmaceutyczni pracują w aptekach i są w nich personelem pomocniczym. Mogą też otwierać punkty apteczne, co też robią i je prowadzą. W tej materii nic się nie zmienia. Istnieją i nadal istnieją punkty apteczne – mówiła Piotrowska-Rutkowska.
- Ten protest techników raczej rozpatrywałabym w kategoriach autopromocji. Osoba, która przewodniczyła temu protestowi, to osoba, która bardzo mocno udziela się i chce zaistnieć w partii politycznej - stwierdziła prezes NRA w Polskim Radio. - Ja nie widzę sensu tego protestu, dlatego że nasze zawody, farmaceuty i technika farmaceutycznego, współpracują w aptekach i nie ma powodu by je antagonizować. Ta nowelizacja, którą podpisał Prezydent w ogóle nie odnosi się do zawodu technika. Technik farmaceutyczny jak i inny przedsiębiorca będzie mógł otwierać punkty apteczne.

Według gościa radiowej Jedynki nowelizacja prawa farmaceutycznego "przywraca właściwą rolę apteki jako placówki ochrony zdrowia a nie sklepu z lekami". Elżbieta Piotrowska-Rutkowska zdecydowanie zaprzeczyła też tezom mówiącym, że ceny leków po wejściu w życie nowych przepisów, wzrosną.

Całej rozmowy można posłuchać na stronach Polskiego Radia.

Źródło: polskieradio.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj