REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 9 kwietnia 2019

Przemyśl: nielegalne leki na potencję

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak doniosło rzeszowskie radio, na przemyskim bazarze pojawiły się podróbki leków pobudzających seksualnie. Mogą mieć bardzo niebezpieczne skutki dla zdrowia, ale kuszą niską ceną. Ich sprzedaż jest nielegalna.

Polskie Radio Rzeszów przekazało informację, że na bazarze w Przemyślu sprzedaje się nielegalnie podrobione leki na potencję. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej monitorują bazary w całym regionie. Jednocześnie udaremniają przemyt tych specyfików na granicy (czytaj więcej: Sprzedawał nielegalnie leki na potencję). Celem zaostrzonych działań jest troska o bezpieczeństwo osób, które decydują się na zakup tych specyfików ze względu na ich niską cenę.

Z wielu badań laboratoryjnych wynika, że podróbki zawierają substancje niebezpieczne dla zdrowia i mogą też stanowić zagrożenie dla życia. W kilku zarekwirowanych partiach wykryto obecność trującego ołowiu. Warto też uświadamiać pacjentów, że leki należy kupować tylko w aptekach, po konsultacji lekarskiej.

REKLAMA

Coraz więcej tego typu specyfików trafia do Polski. W ostatnich dniach na granicy w Medyce kilka razy udaremniano przemyt. W jednym przypadku zajęto 1250 tabletek, których wartość handlową oszacowano na 10 000 zł.

REKLAMA

Zaledwie dwa miesiące temu policja z Dzierżoniowa zatrzymała mężczyznę, który posiadał 359 tabletek oznaczonych nazwami leków na potencję. Zamierzał wprowadzić je do obrotu bez wymaganego prawem farmaceutycznym zezwolenia (czytaj więcej: Leki na potencję nielegalnie sprzedawane w Dzierżoniowie).

Źródło: IK/radio.rzeszow.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych