REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 października 2019

Przeterminowane leki nawet o trzy lata – to rzeczywistość czarnego rynku w Warszawie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Dziennikarze Wirtualnej Polski opisali swoją wizytę na warszawskim bazarze Olimpia. W niehandlową niedzielę można tam dostać po okazyjnej cenie produkty spożywcze, leki oraz suplementy diety. Sęk w tym, że ich termin przydatności już dawno minął…

Na stadionie Olimpii, w środku Warszawy, czarny rynek ma się świetnie. Już od godziny 6.30 formują się kolejki klientów, a handlarze często sprzedają towar prosto z paki. Cen nie ma, wszystko jest na gębę – donosi wp.pl.

Przeterminowane leki na każde schorzenie

Obrzeża stadionu wypełnione są typowym pchlim targiem, gdzie można dostać stare meble, ubrania książki, różnego rodzaju urządzenia. Jednak to w głębi bazaru kryje się prawdziwe serce tętniącego życiem czarnego rynku Olimpii. Tam można znaleźć kartony z lekami i suplementami praktycznie na każde schorzenie. Są też takie, które w aptece są dostępne tylko na receptę (czytaj również: Wstrzymane leki uległy przeterminowaniu? GIF wyjaśnia co zrobić…).

REKLAMA

„Krople do oczu Cusicrom w aptece kosztują ok. 20 zł. Tutaj bez recepty kosztują 5 zł. Jest jedno <ale>. Ich termin ważności skończył się w maju 2017 roku. Obok leży Vibovit Junior. W aptece trzeba za niego zapłacić ok. 25 zł. Na warszawskiej Olimpii kosztuje 5 zł, tyle że jest przeterminowany od trzech miesięcy. W pudełkach leżą też leki z aptecznymi oznaczeniami <Uszkodzone – zwrot>. Gdy kupujemy trzy opakowania, sprzedawca nawet nie patrzy na to, co bierzemy. – Za wszystko 15 złotych – rzuca” – opisują dziennikarze.

REKLAMA

Nawet trzy lata po terminie

Jak się okazuje, najszybciej schodzą leki przeciwbólowe (czytaj również: W aptece kazali jej wylać przeterminowane leki do toalety). Straszy niedowidzący mężczyzna szuka leku na stawy. Sprzedawca nie rozumie, bo nie mówi po polsku. Ktoś pomaga staruszkowi wybrać odpowiedni środek, więc bierze trzy sztuki. Płaci za lek 15 zł.

„Sprawdzamy środek, który kupił. Stracił ważność 14 miesięcy temu. Kolejne osoby biorą leki na przeziębienie, obniżające ciśnienie i inne suplementy. Większość z nich straciła ważność nawet trzy lata temu” – czytamy na wp.pl.

Źródło: IK/wiadomosci.wp.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych