REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 listopada 2020

PSL złoży projekt ustawy umożliwiającej szczepienie w aptekach

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

– Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział sprowadzenie do Polski szczepionki przeciw COVID-19. Nie powiedział jednak słowa o rządowej strategii szczepień. Taki system w przypadku szczepień przeciw grypie nie działa. Dlatego już dziś pytamy o plan rządu – mówili posłowie PSL podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie.

Poseł Dariusz Klimczak wskazał, że inne kraje opracowały już dobre systemu takich szczepień. W Polsce jest obecnie procedowana ustawa o zawodzie farmaceuty.– Nie marnujmy czasu w walce z #COVID19. Apteka powinna działać jak POZ. Niech Polacy mają możliwość zaszczepić się w takich placówkach – mówił poseł Klimczak.

REKLAMA

Przedstawiciele PSL zapowiedzieli złożenie projektu ustawy, który umożliwi farmaceutom szczepienie pacjentów przeciw COVID-19 w aptekach (czytaj również: Przeprowadzanie szczepienia przez farmaceutę – jak to wygląda w Europie).

REKLAMA

– Warto wykorzystać ich zaangażowanie. Takie rozwiązanie obowiązuje w innych krajach. W Polsce to również powinien być standard – mówił poseł Miłosz Motyka.

Źródło: ŁW/TT

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych