REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 28 maja 2018

Pstrokacizna w witrynie apteki. Mieszkańcy oburzeni…

Artykuł pochodzi z serwisu

Witryna najstarszej bydgoskiej apteki została obklejona pstrokatymi, zielonymi i pomarańczowymi elementami. – To koszmarny widok. Te kolory szpecą piękną zabytkową kamienicę. Pewnie to był wymóg właścicieli sieci tych aptek – skarżą się mieszkańcy. – To słaby punkt Starego Rynku. Zniknie – zapowiadają urzędnicy.

Kamienica, w której mieści się apteka będzie remontowana, zostanie tam położona nowa elewacja. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Apteka „Pod złotym Orłem” mieści się na Starym Rynku 1. W środku jest jak w muzeum, stojąc w ogonku z receptą można podziwiać cenne, stare meble, regały, szuflady na leki czy rzeźbione krzesła.

– Wnętrze jak w muzeum, a na zewnątrz kicz bijący po oczach – skarży się czytelnik „Wyborczej”. – Pomarańczowy kolor nad oknami i do tego ta krzycząca zieleń. To koszmarny widok. Te kolory szpecą piękną zabytkową kamienicę. Pewnie to był wymóg właścicieli sieci tych aptek. Ale skoro poradziliśmy sobie z bankiem, który ma siedzibę na Starym Rynku i jego planami umieszczenia dużego logo o intensywnym kolorze na budynku, to i z apteką powinniśmy sobie poradzić. To wygląda bardzo źle i dziwię się, że plastyk miejski przymyka na to oko.

Marek Iwiński, plastyk miejski uspokaja. – Kamienica, w której mieści się apteka będzie remontowana, zostanie tam położona nowa elewacja. Planowane prace będą okazją do zmiany wizerunku apteki. Zresztą cały Stary Rynek przejdzie rewitalizację i znikną wszystkie jego słabe punkty – zapowiada Iwiński.

Jak wygląda „pstrokata” apteka? Zdjęcia można zobaczyć na stronie Gazety Wyborczej

Tagi: Artykuł Pstrokacizna w witrynie apteki. Mieszkańcy oburzeni… pochodzi z serwisu mgr.farm.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych