REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 września 2018

Pytania i odpowiedzi na temat e-recepty!

Artykuł pochodzi z serwisu

Jak będzie sprawdzana tożsamość kierownika apteki w systemie P1? W jaki sposób inspektor WIF będzie miał dostęp do dokumentów realizacji e-recept? Czy w ramach pilotażu e-recepty będą realizowane zarówno recepty na leki gotowe, jak i na leki recepturowe? CSIOZ publikuje odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące e-recepty.

Cały zbiór pytań i odpowiedzi, a także szczegółowy wzór wyglądu e-recepty wraz z objaśnieniami można znaleźć na stronie CSIOZ.

W związku z trwającym pilotażem e-recepty, dziś Centrum Systemów Informacyjny Ochrony Zdrowia zaprezentowało zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami dotyczącymi obsługi recept w formie elektronicznej przez farmaceutów. Jak na razie na liście znajduje się 16 pytań, ale wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zachęca do zadawania kolejnych.

REKLAMA

– Zbieramy kolejne pytania pod adresem e-recepta@csioz.gov.pl  – napisał dzisiaj na swoim Twitterze Cieszyński.

REKLAMA

Jaki pytania znalazły się w FAQ e-recepty? CSIOZ wyjaśnia między innymi wątpliwości dotyczące odpłatności za certyfikaty potrzebne do złożenia wniosków w Systemie P1 (mają być bezpłatne). Farmaceuci pytają też jak będzie sprawdzana tożsamość kierownika apteki w systemie P1.

– Tożsamość na potrzeby złożenia wniosku o dostęp do Systemu P1 jest weryfikowana na podstawie danych rejestrowych (Centralny Rejestr Farmaceutów oraz Rejestr Aptek) oraz Profilu Zaufanego/ podpisu kwalifikowanego, którym autoryzowany jest wniosek składany w SOW (System Obsługi Wniosków: https://sow.ezdrowie.gov.pl/wniosek). Najważniejsze dane to Numer Prawa Wykonywania Zawodu (NPWZ), data wystawienia NPWZ oraz PESEL – czytamy w odpowiedzi.

Cały zbiór pytań i odpowiedzi, a także szczegółowy wzór wyglądu e-recepty wraz z objaśnieniami można znaleźć na stronie CSIOZ.

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych