Radni niejednomyślni w sprawie nocnych dyżurów aptek w Pleszewie | farmacja.pl

Radni niejednomyślni w sprawie nocnych dyżurów aptek w Pleszewie

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-04 11:08:58 /

Rada powiatu podjęła uchwałę ustalającą nowy rozkład godzin pracy aptek w 2017 roku. Załącznik przewiduje, że od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę dyżurny punkt ma być czynny od 21.00 do 24.00, w soboty od 20.00 do 24.00 - podaje zpleszewa.pl

Tymczasem Okręgowa Rada Aptekarska w Kaliszu wyraziła na temat projektu rady powiatu opinię negatywną. Sami farmaceuci mają wiele wątpliwości o do tego, czy organ może im narzucać w jakich godzinach mają mieć dostępną swoją działalność.
Zgody nie ma także w samej radzie powiatu. Przeciwko uchwale w takim kształcie głosował radny Michał Kalarus, a od głosu wstrzymali się Renata Reszel i Waldemar Maciaszek. Uchwała przeszła większością głosów, ale dyskusji na sesji w ogóle nie było. Wielce prawdopodobne jest, że aptekarze ponownie nie zastosują się do nowej uchwały ustalającej znowu dyżury do północy. Tym bardziej że poprzednią uchwałę, którą część pleszewskich farmaceutów zaskarżyła, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził za nieważną.

Źródło: zpleszewa.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj