Radziwiłł odpowiada Gowinowi | farmacja.pl

Radziwiłł odpowiada Gowinowi

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-18 12:00:00 /

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł skomentował wypowiedź wiceministra Jarosława Gowina, który uważa nowelizację prawa farmaceutycznego za "szkodliwą". Apteki to placówki służby zdrowia, a nie sklepy.

- Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie święta - własność prywatną – powiedział w środę, w TVN24 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (czytaj więcej: Gowin rozczarowany decyzją prezydenta).

- Różnice zdań mogą pozostać, ale dobrze się stało, że ta ustawa wejdzie w życie – stwierdził Konstanty Radziwiłł w odpowiedzi na tę wypowiedź Gowina dodając, że nazywanie noweli prawa farmaceutycznego tytułem „apteka dla aptekarza” jest „ogromnym nadużyciem”.
- Nikt, w żadnym momencie, w tej ustawie nie może wyczytać, że oto dzisiaj apteki, których właścicielami są nie aptekarze, przejdą w ręce aptekarzy. Nic takiego tam nie ma - podkreślił Minister Zdrowia.

Radziwiłł podkreślił, że apteki powinny być traktowane jak placówki służby zdrowia, a osoby, które w nich pracują - jak pracownicy służby zdrowia. Traktowanie aptek jak zwykłych sklepów nazwał „nieporozumieniem”, które sprzyja „niedobrym zjawiskom” jak ogromne spożycie suplementów diety albo leków dostępnych bez recepty.

Więcej na ten temat pisze Dziennik.pl.

Źródło: dziennik.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj