REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 27 lipca 2018

Radzyń Podlaski: O aptekach odmawiających dyżurowania poinformowano WIF

Artykuł pochodzi z serwisu

Po tym jak lokalne media opisały przypadek ojca, który szukając w nocy leku dla małego dziecka „pocałował klamkę” apteki mającej pełnić dyżur nocny, sprawą zainteresował się starosta powiatu. Wydał w tej sprawie oświadczenie, z którego wynika, że o sytuacji poinformowany został Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny…

Urzędnicy zapewniali, że rada powiatu ustaliła grafik dyżurów aptek po konsultacjach z właścicielami apteki (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Ojciec niemowlęcia przez blisko godzinę czekał pod drzwiami apteki, która miała pełnić dyżur nocny. Dziecko potrzebowało leków, których nie można było kupić o tej porze w całym Radzyniu Podlaskim. Mężczyzna postanowił poinformować o tym zdarzeniu prasę (czytaj więcej: W Radzyniu Podlaskim też problem z dyżurami aptek).

Urzędnicy zapewniali, że rada powiatu ustaliła grafik dyżurów aptek po konsultacjach z właścicielami apteki. W wyniku tych konsultacji, w celu zachowania równości podmiotów, postanowiono ustalić dyżury tygodniowe dla wszystkich aptek działających na ternie miasta Radzynia.

– W praktyce harmonogram dyżurów nie jest przez wszystkie apteki respektowany. Część aptek nie pełni ich w wyznaczonym w grafiku terminie – pisze w swoim oświadczeniu Starosta Powiatu Radzyńskiego. – Prawo farmaceutyczne nakłada na radę powiatu obowiązek ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, lecz nie daje żadnych uprawnień zarówno do kontroli aptek z obowiązku pełnienia dyżurów, jen też wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji w tym zakresie.

Starosta zapewnił, że o zaistniałej sytuacji i w celu jej rozwiązania, Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim poinformował Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny.

Źródło: iledzisiaj.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych