Recepta na normalność: Właściciel farmaceuta, apteka dla pacjenta

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-02-17 11:51:02 /

Od dzisiaj dostępny w sprzedaży jest najnowszy numer magazynu MGR.FARM. W numerze między innymi podsumowanie roku funkcjonowania nowej Naczelnej Rady Aptekarskiej, wywiad z prezes Elżbietą Piotrowską-Rutkowską i wiele innych ciekawych tematów.

Podsumowania, zmiany, innowacje – tymi trzema słowami można opisać to co obecnie dzieje się zarówno w polskim aptekarstwie, jak i… w magazynie MGR.FARM. Wkrótce mijają dwa lata odkąd magazyn zagościł na dobre w polskich aptekach.

- Od samego początku stawialiśmy na innowację i nowoczesność. To pozwoliło nam stać się jednym z najważniejszych tytułów skierowanych do farmaceutów w Polsce – mówi redaktor naczelny magazynu, Łukasz Waligórski. - Z satysfakcją dostrzegamy, że niektóre z wprowadzonych przez nas rozwiązań zainspirowały również inne magazyny branżowe. Dlatego też nadszedł czas by zrobić kolejny krok naprzód.

Magazyn MGR.FARM od tej pory będzie już nie tylko najbardziej innowacyjnym pismem dla farmaceutów w Polsce, ale także… największym. Jego 11 numer liczy sobie aż 110 stron wypełnionych wciągającymi artykułami i obrazami. Lektura idealna na następne dwa miesiące.

A w numerze nie mogło zabraknąć treści komentujących i opisujących zmiany w prawie farmaceutycznym oraz na aptecznym rynku, których jesteśmy obecnie świadkami. Podsumowujemy również pierwszy rok działalności nowo wybranych władz Naczelnej Izby Aptekarskiej, rozmawiając na ten temat z Elżbietą Piotrowską-Rutkowską. Co samorząd aptekarskich zrobił dla szeregowych farmaceutów? Dokąd zmierzają zmiany na rynku aptecznym? Kto na nich zyska, a kto straci? Jak w nowej rzeczywistości odnajdą się młodzi farmaceuci? Na te pytania odpowiada prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Wiedza jest podstawowym narzędziem pracy każdego farmaceuty. A przynajmniej powinna być. Dlatego w MGR.FARM chcemy przede wszystkim dostarczać odpowiedzi nawet na najbardziej zaskakujące pytania pacjentów. Jest to szczególnie istotne w czasach, gdy łatwy dostęp do informacji (szczególnie tych pozbawionych merytorycznych podstaw) wpływa na zachowania zdrowotne ludzi i pozwala im wierzyć, że doskonale znają się na leczeniu i lekach. W tym kontekście zachęcam oczywiście do lektury artykułów „Matka internautka” oraz „Prekoncepcja na poważnie”, jak i pozostałych tekstów, które ułatwią Wam codzienną pracę z pacjentami.

Nie tylko wiedza o chorobach i lekach stanowi o tym, że jesteśmy farmaceutami. Ważna jest również świadomość historii swojego zawodu oraz związanych z nim wartości. „Galen: Grek na służbie cesarzy”, „Waleczna metformina” i „Historia pewnego ekstraktu” z pewnością przypomną Wam o wiekowym dziedzictwie aptekarstwa. Natomiast historia Rafała Hechmanna, opisana w artykule „Dzielenie się jest normalne” skłoni do zastanowienia się nad kondycją współczesnego świata i znaczeniem słowa „etyka”.

Magazyn nie trafia do Twojej apteki? Teraz możesz zamówić go on-line! Sam zadecyduj, czy chcesz prenumeratę czy pojedynczy numer.

Prenumerata roczna ⤵
https://farmacja.pl/zakupy/prenumerata-roczna-mgrfarm

Najnowszy numer ⤵
https://farmacja.pl/zakupy/najnowszy-egzemplarz-mgrfarm
Polski farmaceuta na emigracji
Podpowiadamy jak skorzystać z zagranicznych ofert pracy dla farmaceutów.

Matka internautka
Po co komu lekarz i farmaceuta, skoro w internecie swoimi doświadczeniami terapeutycznymi dzielą się inne matki?

Prekoncepcja na poważnie
Problem niepłodności dotyka w Polsce coraz większej liczby par. Często pomocy szukają u farmaceuty.

Misja: Indonezja
Co roku grupa polskich przedstawicieli zawodów medycznych wyjeżdża do Indonezji, by pomagać potrzebującym. W ostatniej wyprawie towarzyszył im farmaceuta...

Marihuana w polskiej aptece
Jeśli medyczna marihuana zostanie w Polsce zalegalizowana, farmaceuci będą musieli nadrobić sporo nauki.

Waleczna metformina
Każdy lek ma swoją historię. Ta metforminy przypomina powieść sensacyjną.

Historia pewnego ekstraktu
Wykonywanie leków z surowców roślinnych od zawsze było zadaniem aptekarzy. Dziś zajmuje się tym przemysł.

Farmaceuta piwowarzy
Nie tylko z najlepszych nalewek słyną farmaceuci. Okazuje się, że również piwa robią wyśmienite.

Dzielenie się jest normalne
Rafał Hechmann to farmaceuta, który pokazuje nam inne oblicze etyki.

Rad da radę
Po jego odkryciu świat oszalał. Liczni jego wielbiciele przepłacili to życiem.

Matka farmaceutka i laktacyjne gestapo
Ciągle żyjemy w laktacyjnym ciemnogrodzie, gdzie młode mamy słuchają rozkazów i zakazów niewykwalifikowanych doradców.

Farmacja na świecie: Nowa Zelandia
Wystawiają recepty, zarabiają krocie i znają się na opiece farmaceutycznej. Tak żyją farmaceuci w Nowej Zelandii.

Trening czyni FIT
Noworoczne postanowienie w środku roku? Pomożemy Wam je wypełnić.

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ