REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 12 listopada 2020

Reglamentacja szczepionek: realizacja recept dla dzieci

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Od 18 września br. obowiązuje reglamentacja szczepionek przeciw grypie. Zgodnie z zasadami opisanymi w poniższym wpisie:

dzieci do 9 roku życia do uzyskania pełnej odporności potrzebują podania dwóch dawek leku. Niemniej jak pokazała praktyka, wykupienie drugiej dawki bywa problematyczne.

Jeżeli pacjent z kolejną receptę uda się do innej apteki, próba wysyłki DRR może zakończyć się błędem. Okazuje się, że w projektując działanie reguły weryfikującej wydanie leków objętych reglamentacją w różnych aptekach dla danego pacjenta (REG.3992), nie przewidziano tego typu utrudnień.

REKLAMA

Postanowiliśmy zapytać CEZ, czy jest świadomy występujących trudności:

REKLAMA

Bardzo proszę o informację w następującej sprawie. Otrzymałem informację od aptek, że reguła weryfikacyjna wspomagająca reglamentację szczepionek przeciw grypie blokuje możliwość realizacji recept na pojedyncze opakowanie szczepionki dla dzieci do 9 roku życia w osobnych aptekach. Jak wiadomo problem ze szczepionkami jest ogromny. Jeżeli rodzic kupi jedną szczepionkę w jednej aptece, to dlaczego nie może kupić drugiej dawki w innej aptece? Czy potwierdzacie Państwo istnienie powyższego mechanizmu w ramach REG.WER.3992? Czy zostanie on zmodyfikowany dla dzieci do 9 roku życia, które wymagają podania dwóch dawek leku? Z uwagi na ważność problemu proszę o szybkie ustosunkowanie się.

W odpowiedzi na zgłoszenie CEZ poinformował o modyfikacji zasady działania reguły weryfikacyjnej. Apteki nie powinny mieć już problemu z realizacją takich recept:

Zmodyfikowaliśmy działanie reguły reglamentacyjnej i jeśli macie Państwo potrzebę/możliwość realizacji recepty, dla której zgłaszaliście problem, bardzo proszę o podjęcie próby takiej realizacji- DRR powinien zostać wysłany. Prosimy o przekazanie tej informacji do aptek, które zgłaszały problem z realizacją recept na szczepionki dla dzieci.

Źródło: KO/CEZ

© rx.edu.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych