REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 października 2020

Remdesivir nie pomaga w walce z koronawirusem

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Na podstawie przeprowadzonego pod swoim kierownictwem badania Solidarity Therapeutics Trial, WHO podało, że leki używane w czasie hospitalizacji u osób chorych na koronawirusa, mają mieć niewielki lub wręcz żaden wpływ na przebieg tej choroby. Badanie dotyczyło takich leków, jak remdesivir, hydroksychlorochina, lopinawir, rytonawir oraz interferon.

Długość badań wyniosła pół roku i przeprowadzono je w ponad 30 krajach – jak podkreśliła WHO, chodzi o największe na świecie badania skuteczności tego rodzaju leków. Polegały one m.in. na szacowaniu czasu pobytu w placówkach szpitalnych tych chorych, którzy zażywali wyżej wymienione leki. Okazuje się, że nie wpłynęły one na skrócenie czasu leczenia. Jak twierdzi więc WHO, leki te nie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia osób chorych, a także nie mają wpływu na śmiertelność zarażonych pacjentów (czytaj również: Komisja Europejska podpisuje umowę dotyczącą dostaw remdesiviru).

Wśród wymienionych leków, znalazł się także remdesivir, który w terapii koronawirusa używany jest również w Polsce. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, miał niedawno poinformować, że Polska dokonała zakupu następnych dawek tego leku – będą one dostarczane w cyklicznych transzach.

REKLAMA

AM/polsatnews.pl

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych