REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 30 października 2020

RPS wzywa walijski rząd, by ten “pochylił się nad farmacją”

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W opublikowanym w środę dokumencie, RPS w Walii zwraca się do partii politycznych, by te, „w związku z zaplanowanymi na maj 2021 roku wyborami, szerzej zajęły się zagadnieniami dotyczącymi poprawy opieki nad pacjentami, poprzez inwestowanie w wielkość i zrównoważony rozwój farmacji w Walii”.

W manifeście, wymienia się osiem wezwań do działania, której obejmują między innymi przyspieszenie i wprowadzanie rozwiązań cyfrowego przepisywania leków na terenie całego kraju. Inne zmiany związane są z niezależnym przepisywaniem leków przez farmaceutę oraz zmniejszeniem ilości błędów medycznych poprzez nadanie farmaceutom dostępu do dzielonych elektronicznie kart pacjentów (czytaj również: Walia: w aptekach zaszczepiono przeciw grypie 10 razy więcej osób niż w zeszłym roku).

W dokumencie, prosi się również przyszły rząd m.in „o wsparcie prawnych regulacji, tak, by umożliwić lokalnym farmaceutom podejmowanie profesjonalnych decyzji w kwestii zaopatrywania pacjentów w leki w czasie niedoborów produktów leczniczych”.

REKLAMA

Wzywa on również obecny rząd do „zapewnienia, żeby pacjenci mieli obecnie dostęp do nowych i pojawiających się technologii”, a także do inwestowania w szkolenia farmaceutów.

REKLAMA

W dodatku, RPS podkreśla potrzebę zwrócenia uwagi na kwestię zdrowia psychicznego zespołów farmaceutycznych, apelując, by „finansowane wsparcie NHS” było dostępne dla wszystkich farmaceutów.

Suzanne Scott-Thomas, przewodnicząca zarządu  RPS w Walii, mówiła, że „kluczowe jest, aby oprzeć się na ostatnich wyzwaniach i wnioskach, jakie płyną z doświadczenia pandemii”:

Podczas gdy sektor farmacji korzystał w ostatnich latach z polityki prowadzonej przez obecny rząd, musimy w dalszym ciągu podejmować jasne i czytelne działania w walijskiej administracji, tak, by obywatele mogli czerpać coraz więcej korzyści ze zdolności i wiedzy zespołów aptecznych.

AM/chemistanddruggist.co.uk

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych