REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 31 grudnia 2019

Sanepid ostrzega przed pochodnymi sildenafilu w suplemencie diety

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W próbce suplementu diety „Power Man” badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność pochodnych sildenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w próbce produktu stwierdzono obecność pochodnych sildenafilu, który nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety. A produktem tym jest:

„Power Man” suplement diety 1 tabletka

REKLAMA
  • Producent – Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja
  • Dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa
  • Numer partii: 2018017
  • Data minimalnej trwałości: 04.2021

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli

Ze względu na deklarowane pochodzenie produktu (Szwecja) informacje w tej sprawie zostały zgłoszone do europejskiego systemu RASFF. Z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika, że podmiot Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, nie prowadzi legalnej działalności w Szwecji – nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej.

REKLAMA

Podobna sytuacja dotyczy polskiego podmiotu odpowiadającego za dystrybucję tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa, który także nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z przedstawicielem ww. firmy.

Zalecenia dla konsumentów

Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Ze względu na nielegalną działalność dystrybutora tj. MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę.

Źródło: ŁW/GIS

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych