Aktualności

24.03.2017

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska: Częściowy sukces

23 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej ds. Deregulacji, która po raz kolejny obradowała nad poselskim projektem Prawa Farmaceutycznego. W wyniku głosowania posłowie opowiedzieli się za utrzymaniem kryteriów geograficzno-demograficznych przy powstawaniu nowych aptek. Ze swojej strony Komisja częściowo ograniczyła katalog podmiotów, które miałyby prawo uzyskać zezwolenie na prowadzenie apteki.

24.03.2017

Farmaceuta w szpitalu powinien zarabiać tyle co lekarz

Zdaniem prezes NRA dysproporcje te w bardzo istotnym stopniu dotyczą obecnie farmaceutów szpitalnych. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska proponuje by akt normatywny określający sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych, przyjmował zasadę, że farmaceuci są traktowani na takich samym zasadach jak lekarze.

24.03.2017

Niech posłowie przestaną opóźniać tę ustawę

- Cokolwiek by o tej ustawie nie sądzić, to powinna być procedowana, bo z rynkiem farmaceutycznym trzeba zacząć coś robić. Skala patologii, które go drążą jest tak naprawdę straszna - mówił Soboń, odnosząc się do poselskiego projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który jest obecnie procedowany w Sejmie.

24.03.2017

W przypadku aptek powinny działać zasady podaży i popytu

- Zgłoszone, a w zasadzie przekazane przez posła wnioskodawcę przy wejściu na posiedzenie niezwykle istotne poprawki, nie mają całkowitego poparcia. Zresztą sam fakt najpierw incydentu odrzucenia ustawy, a następnie jej ponownego skierowania do prac w komisji potwierdza, że temat jest dość złożony - mówi Schmidt w wywiadzie opublikowanym na politykazdrowotna.com.

24.03.2017

Apteki mają profity z wydawania zamienników?

– W tej chwili to apteki zaczęły decydować o tym, co pacjent zażywa. Możemy zrobić nawet taki eksperyment. Ja wypiszę recepty, a ktoś pójdzie z nimi do apteki. Gwarantuję, że w większości przypadków farmaceuta zaproponuje zamiennik. Dzieje się tak dlatego, ponieważ apteki zaczynają mieć profity z liczby sprzedawanych leków od producenta, z którym współpracują – mówi dla WP abcZdrowie dr n. med. Jerzy Friediger, chirurg i proktolog.

24.03.2017

Prokuratorzy zajmą się wywozem leków

Dotychczas śledczy nie kwapili się do udziału w postępowaniach związanych z odwróconym łańcuchem dystrybucji.

24.03.2017

NIA o zakończeniu kształcenia techników

- Decyzja o wygaszeniu kształcenia w zawodzie technika farmaceutycznego jest racjonalna, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż wielu absolwentów szkół policealnych - po ukończeniu tego kierunku - ma problem ze znalezieniem pracy. Ponadto, od wielu lat nie rozstrzygnięto kwestii wypracowania konkretnych rozwiązań zmierzających do podniesienia jakości kształcenia placówek prowadzących tego rodzaju kursy, w tym m.in.

23.03.2017

Nie będzie 'apteki dla aptekarza'?

Poprawkę o tej treści zgłosił Michał Cieślak - poseł ugrupowania Polska Razem, który był autorem wcześniejszego wniosku o odrzucenie .

23.03.2017

Młodzież truje się paracetamolem na potęgę

- W ciągu ostatniego roku co półtorej doby mamy przyjętego z powodu zatrucia pacjenta, którego motywacją jest chęć popełnienia samobójstwa - powiedział w środę podczas konferencji lekarz kierujący Oddziałem Klinicznym Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć szpitala "Zdroje" prof. Andrzej Brodkiewicz.

23.03.2017

Pseudokibice sprzedawali pigułki wczesnoporonne

Policjanci na trop przestępców wpadli w sieci, gdzie znaleźli ogłoszenie dotyczące sprzedaży pigułek wczesnoporonnych. Oferta obejmowała tzw. "tabletkę matkę" oraz cztery wspomagające ją pigułki, za 420 zł.

Ustalono, że handlarze to kibole Ruchu Chorzów w wieku 21 i 28 lat. Zdaniem policji sprzedali co najmniej 1500 kompletów leków wczesnoporonnych, na których zarobili 630 tys. zł.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj