Aktualności

24.02.2017

Prezes Aflofarmu nagrodzony

Jacek Furman odebrał statuetkę Menedżera Roku Regionu Łódzkiego z rąk Pana Marcina Polaka, prezesa łódzkiego oddziału wydawnictwa Polska Press:

24.02.2017

Pigularzu, spalę Ci dzieci

- Spalili mi samochód. Policja umorzyła sprawę. Wiem, kto to zrobił, bo nastąpiło to w dzień po mojej wypowiedzi dla mediów o tym, jak działają apteki sieciowe – mówi farmaceuta z 15-letnim stażem prowadzący indywidualną praktykę.

24.02.2017

Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu

Całkowity koszt projektu wynosi 56 989 euro, z czego aż 48 440,65 euro pokrywa dofinansowanie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Celem przedsięwzięcia będzie przede wszystkim ochrona i popularyzacja dziejów dawnego aptekarstwa, ciekawego a jednocześnie mało znanego aspektu wspólnej historii obu narodów, stanowiącego materialne dziedzictwo kulturowe regionu - informuje Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

24.02.2017

Co nowego na listach leków refundowanych?

Z wyliczeń Ministerstwa Zdrowia wynika, że cena 266 produktów leczniczych dla pacjenta spadnie, ale jednocześnie w przypadku 341 będzie ona wyższa.

24.02.2017

Krzysztof Łanda: na suplementach diety pojawią się niebieskie paski

Krzysztof Łanda zapewniał wczoraj w Sejmie, że Ministerstwo Zdrowia dostrzega konieczność regulacji rynku suplementów diety. Zwrócił jednak uwagę, że jest on regulowany przez Unię Europejską i przepisy unijne są nadrzędne nad polskimi. Zdaniem wiceministra wpływ na sprzedaż suplementów diety ma agresywny marketing.

24.02.2017

Globulki i żele plemnikobójcze też będą na receptę?

Uwagę na tę kwestię zwrócił farmaceuta i działacz Partii Razem - Jerzy Przystajko, który dał się niedawno poznać dzięki listowi skierowanemu do Ministra Zdrowia na jednym z portali społecznościowych (Ministrze! Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!.

24.02.2017

2323 wydane zezwolenia na prowadzenie apteki w ciągu dwóch lat

W odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Kostusia, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko przyznała, że resort zdrowia nie jest w stanie ocenić skali zjawiska działania aptek bez niezbędnych zezwoleń.

23.02.2017

Kierownik farmaceuta nie gwarantuje należytego funkcjonowania apteki. Decyduje właściciel.

- Możliwość właściwego wykonywania usług farmaceutycznych, w tym dotycząca rekomendowania konkretnych produktów leczniczych, jest determinowana decyzjami właściciela apteki (posiadacza zezwolenia).

23.02.2017

Znachor skazany

Mężczyzna namawiał rodziców półrocznej Magdy z Brzeznej do specjalnej diety - koziego mleka rozrzedzonego nieprzegotowaną wodą i rozwodnionymi kaszkami. Dziewczynka zmarła w wyniku niedożywienia. Dziecko ważyło 3,5 kilograma.

23.02.2017

Sytuacja projektu ‘apteki dla aptekarza’ jest krytyczna

Jednym z tematów posiedzenia sejmowej Komisji ds. Petycji, które odbyło się 22 lutego, był wniosek Naczelnej Izby Aptekarskiej dotyczący możliwości sprzedaży leków z apteki, której wygasło pozwolenie na prowadzenie działalności. Obecnie takie leki podlegają utylizacji, co skutkuje dodatkowym obciążeniem finansowym dla właściciela zamykanej apteki, a z drugiej strony oznacza niszczenie pełnowartościowych produktów leczniczych.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ