Aktualności

18.08.2017

Czego farmaceuci dowiedzą się o sobie z tego filmu?

"Botoks" to inspirowane autentycznymi zdarzeniami historie odważnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które muszą mierzyć się z trudnymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska.

18.08.2017

Wyrób medyczny jak suplement diety

- Przepisy dotyczące wyrobów medycznych nie nadążyły za pomysłowością czołowych firm farmaceutycznych w naszym kraju. Projektowanie nowych produktów nie zatrzymało się na powlekających gardło lizakach z porostem islandzkim czy nawilżających kroplach do oczu z kwasem hialuronowym - pisze Marcin Piątek w najnowszym Biuletynie Informacyjnym Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

18.08.2017

Reklama degraduje aptekę do poziomu sklepu z lekami

26 maja oddział PTSF Wrocław, w ramach cyklu spotkań Przyszłość Farmaceuty, gościł prezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej mgr farm. Pawła Łukasińskiego. Przy tej okazji powstał wywiad, który niedawno opublikowano na stronie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

18.08.2017

Farmaceuta w szpitalu to nie magazynier

Ustawę o wynagrodzeniach pracowników szpitali. Jak ocenia Pani jej zapisy, szczególnie w odniesieniu do farmaceutów szpitalnych?

17.08.2017

Nie chcę zrobić z farmaceutów felczerów czy lekarzy bis, ale...

W wywiadzie dla Gazety Prawnej, Marcin Czech opowiada między innymi o planach i priorytetach Ministerstwa Zdrowia na najbliższe miesiące. Z jego wypowiedzi wynika, że najważniejszym projektem, nad którym toczą się obecnie prace, jest nowelizacja ustawy refundacyjnej. Wcześniej jednak może czekać nas 'mała' nowelizacja Prawa farmaceutycznego.

17.08.2017

Urzędnicy uparli się na aptekę w tym miejscu

Lokal, który znajduje się przy ulicy Kościuszki 18, był wystawiany już wielokrotnie na aukcjach. Problem w tym, że urzędnicy postawili warunek: w pomieszczeniach można prowadzić tylko aptekę.

17.08.2017

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy decyzję o Ketonalu OTC

W odpowiedzi na interpelację grupy posłów – Pawła Kobylińskiego, Jerzego Meysztowicza oraz Mirosława Suchonia z dnia 3 lipca 2017 r., w sprawie zakupu kolejnych leków przeciwbólowych bez recepty (czytaj więcej: Posłowie pytają o...

17.08.2017

Wynajęła na aptekę lokal, który się do tego nie nadawał

Na początku października 2015 roku dwójka przedsiębiorców podpisała umowę najmu z właścicielką lokalu, w którym chcieli otworzyć aptekę. Swoich zamiarów nie ukrywali, w umowie znalazł się nawet zapis o wyłączności na prowadzenie apteki w lokalach będących własnością kobiety - innymi słowy zobowiązała się ona do niewynajmowania ich innym przedsiębiorcom chcącym prowadzić w nich apteki.

16.08.2017

Ukraiński technik farmaceutyczny w polskiej aptece?

Śląska Izba Aptekarska postanowiła wystosować do Ministerstwa Zdrowia zapytanie dotyczące zasad uznawania kwalifikacji zawodowych farmaceutów i techników farmaceutycznych z Ukrainy, w Polsce. To efekt docierających do Izby pytań w sprawie zatrudnienia Ukraińców w polskich aptekach.

16.08.2017

Salmex trafi wkrótce na główne rynki zagraniczne

Salmex generuje spółce Celon Pharma najwięcej przychodów, nic więc dziwnego, że wkrótce trafi na główne europejskie rynki, takie jak Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia, Francja.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj