Aktualności

27.04.2017

Czy ZPP przekonało Polaków, że ceny leków wzrosną?

Celem przeprowadzonego w dniach 20-21 kwietnia badania było zebranie opinii Polaków na temat podstawowych zmian proponowanych w nowym Prawie farmaceutycznym.

27.04.2017

Śląska Izba Aptekarska zachęca do pisania do Prezydenta

W związku z oczekiwaniem na podpisanie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne, prezes SIA prosi o o przesyłanie bezpośrednio na adres e-mailowy Prezydenta RP lub przez formularz kontaktowy http://www.prezydent.pl/kontakt/ prośby o podpisanie ww. ustawy, korzystając z tekstu zamieszczonego poniżej. Proponowaną treść listu podajemy niżej:

27.04.2017

Jednoskładnikowy lek recepturowy nie będzie refundowany

- W rozumieniu Prawa farmaceutycznego lekiem recepturowym jest produkt leczniczy sporządzony w aptece na podstawie recepty lekarskiej, a w przypadku produktu leczniczego weterynaryjnego na podstawie recepty wystawionej przez lekarza weterynarii.

27.04.2017

Technicy farmaceutyczni będą protestować

Przedstawiciele techników farmaceutycznych sprzeciwiają się planowanym zmianom na rynku aptecznym i zapowiadają protest w obronie swoich uprawnień zawodowych. Organizatorzy wskazują na trzy wydarzenia, które ich zdaniem doprowadzą w najbliższym czasie do całkowitej likwidacji zawodu technika farmaceutycznego.

27.04.2017

Wielkopolski NFZ poczeka z aktualizacją numerów PWZ farmaceutów

14 kwietnia pisaliśmy, że Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wystosował komunikat do aptek w sprawie aktualizacji numerów prawa wykonywania zawodu farmaceutów (czytaj więcej: NFZ apeluje o aktualizację numerów PWZ farmaceutów).

27.04.2017

Dr.Max planuje dalszą ekspansję

Właścicielem holdingu Dr.Max jest grupa inwestycyjna Penta Investments, która opublikowała zaudytowane wyniki finansowe za 2016 r. Kolejny rok z rzędu Grupa odnotowuje znaczący wzrost zysku netto o 25% do 251 mln euro (vs 200 mln euro w 2015 r.). Łączna wartość aktywów Penty wzrosła o 21% do 8,5 mld euro (vs 7 mld euro w 2015 r.).

26.04.2017

Farmaceutyczne migracje

ŁW: W ostatnim czasie dość dużo mówi się o tym, że mnóstwo polskich farmaceutów szuka pracy za granicą. Jak wyglądają statystyki?

26.04.2017

Farmaceuta na podium turnieju karate

15 kwietnia 2017 roku w Tokio z udziałem ponad 1600 zawodników odbył się International Karate Friendship & 6th World Weight Category Karate Championships. Michał Marcinkowski zajął 3 miejsce w kategorii - 70 kg 35-39 lat w International Senior Karate Championships. Przypomnijmy, że jest to już drugi sukces w tak prestiżowym Turnieju.

26.04.2017

Ktoś na tym skorzysta, ale na pewno nie pacjenci

- Nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, że znikną wszystkie indywidualne apteki i pozostanie wyłącznie kilka sieci farmaceutycznych - mówi Tomasz Latos z PiS w programie "Polska i Świat" w TVN24.

26.04.2017

Adamed pracuje nad pierwszym polskim lekiem na raka

Małgorzata Adamkiewicz przekonuje, że w badaniach in vitro i in vivo, pierwszy biotechnologicznie innowacyjnie lek onkologiczny w Polsce, nad którym pracuje Adamed, wykazał wysoką skuteczność. W ciągu dwóch lat zostanie uruchomiona pierwsza faza badań klinicznych.

Strony

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj