Sieć aptek inwestuje w sklepy zielarskie | farmacja.pl

Sieć aptek inwestuje w sklepy zielarskie

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-20 14:41:42 /

W Białymstoku otwarto właśnie sklep zielarsko-medyczny "Zielnik". To inicjatywa Grupy Nowa Farmacja, posiadającej obecnie w Polsce 108 aptek własnych i franczyzowych. Czyżby to biznesowa odpowiedź na ograniczenia w otwieraniu nowych aptek?

- Obserwujemy bardzo silny trend na rynku polegający na odkrywaniu przez ludzi zapomnianych już właściwości ziół. Zarówno wspierających zdrowie czy odporność organizmu, jak i stanowiących wzbogacające smak dodatki do potraw – opowiada Monika Król, dyrektor handlowy Grupy Nowa Farmacja, do której należy sklep zielarsko-medyczny „Zielnik”. - Ludzie coraz częściej poszukują produktów pozbawionych sztucznych dodatków. Zwracają się ku naturze zarówno przygotowując jedzenie, jak i dobierając kosmetyki.

Jej zdaniem firma stara się, aby stacjonarny handel był równie atrakcyjny dla klientów pod względem kosztów, jak zazwyczaj jest internetowy. Dyrektor Grupy Nowa Farmacja podkreśla też wartość ekipy stanowiącej personel Zielnika – jest to przeszkolony zespół, który potrafi z jednej strony wyjaśnić zainteresowanym, na czym polegają walory danego produktu. Jej zdaniem ludzie coraz częściej poszukują produktów pozbawionych sztucznych dodatków. Zwracają się ku naturze zarówno przygotowując jedzenie, jak i dobierając kosmetyki.
- I my postanowiliśmy na te właśnie potrzeby odpowiedzieć. Dostarczyć klientom produktów często bardzo niszowych, trudno dostępnych na rynku. Umożliwia nam to wielkość naszej firmy, rozległość jej kontaktów i kontrahentów, która ma jeszcze jeden walor dla klientów: skala naszego działania wpływa też na ceny, jakie możemy proponować – przekonuje Monika Król.

Więcej na ten temat na portalu [url=http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/a/nowe-ciekawe-miejsce-dla-ziololub....

Źródło: poranny.pl

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj