Sieć aptek wśród 30 największych firm zdrowia | farmacja.pl

Sieć aptek wśród 30 największych firm zdrowia

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-06 11:50:00 /

Eksperci Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Europejskiego Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia oraz Instytutu Studiów Wschodnich przygotowali raport „Branża Ochrony Zdrowia w Polsce, 2016”. W pierwszej trzydziestce firm pod względem przychodów ze sprzedaży w 2016, znalazła się sieć aptek...

Nie zaskakuje pierwsza dziesiątka z firmami dystrybucyjnymi Pelion, Neuca i Farmacol na czele oraz firmami farmaceutycznymi GlaxoSmithKline Pharmaceuticals na czwartym miejscu i TZMO na 5 miejscu. Najwyżej notowany świadczeniodawca prywatny to Grupa Lux-Med na miejscu 11. Najwyżej notowany świadczeniodawca publiczny to Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku na 20 miejscu.

Z kolei na 26 miejscu uplasowała się sieć aptek Ziko. Przychody ze sprzedaży firmy w 2016 roku przekroczyły 400 mln zł i były o ponad 11 proc. wyższe niż rok wcześniej. Zysk sięgnął blisko 5,3 mln zł – o 1,4 mln zł więcej niż rok wcześniej. Firma zmniejszyła jednak nakłady na inwestycje z 6,6 do 2,8 mln zł. Firma zatrudnia 753 osoby.
- Odnieśliśmy sukces dzięki polityce niskich cen i bogatemu wachlarzowi przyjaznych pacjentowi usług, jak sprzedaż internetowa, informacja telefoniczna i system rezerwacji leków, wykonywanie leków recepturowych na poczekaniu, wypożyczanie sprzętu medycznego - twierdzi Jan Zając, prezes zarządu ZIKO Apteka.

Cały raport "Branża Ochrony Zdrowia w Polsce 2016" dostępny na stronie Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika.

Źródło: cgkm.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj