REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 stycznia 2021

Sildenafil w suplemencie diety dla mężczyzn. Fikcyjny producent…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

– W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia – informuje GIS.

Ostrzeżenie dotyczy produktu „Total Men”, suplementu diety opakowanego po 5 tabletek. Został wyprodukowano dla Gertix International, England, Nimrod Ave 110, Stafford ST16 3WU (czytaj również: Regulacje rynku suplementów diety są potrzebne. Oto przykład dlaczego…).

– Władze Wielkiej Brytanii poinformowały, że firma Gertix International nie jest zarejestrowana przez MHRA (Medicines and Healthcare Regulatory Authority – Urząd Regulacji Leków i Opieki Zdrowotnej), a podany na opakowaniu produktu adres nie istnieje. W związku z powyższym zachodzi podejrzenie, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i jest niezgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa żywności – informuje GIS.

REKLAMA

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działania w celu identyfikacji wszystkich podmiotów wprowadzających do obrotu kwestionowany produkt i wycofania go ze sprzedaży. W związku z podejrzeniem, że produkt został nielegalnie wprowadzony do obrotu w Polsce i może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów nie należy spożywać żadnej partii tego produktu (czytaj również: Sildenafil – lek o plejotropowym działaniu).

REKLAMA

Źródło: ŁW/GIS

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych