Specjaliści bezpłatnie sprawdzą leki | farmacja.pl

Specjaliści bezpłatnie sprawdzą leki

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-12 09:42:04 /

Gazeta Wrocławska podaje, że w najbliższą sobotę w ramach „Akcja interakcja! Sprawdź swoje leki z farmaceutą” farmaceuci z Uniwersytetu Medycznego bezpłatnie podpowiedzą, jakie mogą wystąpić niepożądane reakcje między lekami, jak im zapobiec oraz które leki lepiej odstawić.

Akcja po raz drugi organizowana jest przez studentów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W jej ramach będzie można dowiedzieć się m.in., jak zażywane leki wpływają na organizm, czy stosowane są zgodnie z zaleceniami, a także czym można popijać tabletki. Bezpłatnych porad będą udzielać pracownicy Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej.

- Farmaceuci powiedzą także jakie interakcje występują między zażywanymi lekami i czy można je zażywać jednocześnie. Chodzi przede wszystkim o leki, które można kupić bez recepty i jakiejkolwiek konsultacji z lekarzem - tłumaczy Aleksander Zięba, koordynator akcji i jednocześnie student farmacji na UM.
Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do osób leczących się u kilku lekarzy specjalistów, chorujących przewlekle czy stosujących antykoncepcję hormonalną. Aby otrzymać bezpłatną poradę wystarczy przynieść listę stosowanych leków razem z ich mocą oraz schematem dawkowania. Jeśli jednak komuś nie chce się robić takiej listy, może po prostu przynieść opakowania zażywanych leków. Warto także przypomnieć sobie jak długo stosuje się dany lek.

Więcej na ten temat w Gazecie Wrocławskiej.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj