REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 maja 2018

Sprzedawał leki psychotropowe na targowisku. Zatrzymała…

Artykuł pochodzi z serwisu

Policjanci z zespołu dw. Cyberprzestępczością KMP w Łodzi zabezpieczyli kilkaset sztuk tabletek zawierających substancje psychotropowe, które oferowane były klientom jednego z łódzkich rynków. Zabezpieczone preparaty sprzedawane były poza obiegiem aptecznym i mogły stanowić realne zagrożenie dla osób decydujących się na ich zażycie.

Podczas przeszukania podejrzanego, policjanci odnaleźli kilkaset tabletek silnych leków psychotropowych. (fot. lodz.policja.gov.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z komendy miejskiej, otrzymali informację, że w okolicach rynku na osiedlu Bałuty w Łodzi może dochodzić do nielegalnej sprzedaży preparatów farmaceutycznych. Leki psychotropowe niewiadomego pochodzenia miały być sprzedawane przez starszego mężczyznę, który przemieszczał się po terenie targowiska.

Kryminalni postanowili sprawdzić tą informację. Po krótkiej obserwacji stróże prawa bardzo szybko namierzyli podejrzewanego. Następnie jeden z funkcjonariuszy podszedł do mężczyzny i spytał się go czym handluje. 68-latek zaproponował sprzedaż leku psychotropowego.

Nie zdając sobie sprawy z kim ma do czynienia wręczył policjantowi preparat i zażądał zapłaty. Funkcjonariusz okazał legitymację służbową i zatrzymał zaskoczonego sprzedawcę.

Podczas przeszukania podejrzanego, policjanci odnaleźli kilkaset tabletek silnych leków psychotropowych, których zakup możliwy jest jedynie w aptece za okazaniem recepty. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu wyrobów farmaceutycznych. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Łodzi

Tagi: 


Źródło: mgr.farm

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych