REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 25 czerwca 2018

Sprzedawał nielegalnie leki przez internet. Grożą mu 2 lata więzienia

Artykuł pochodzi z serwisu

25-latek anonimowo oferował na jednym z portali ogłoszeniowych sprzedaż środków na potencję. Sprawę zbadali policjanci z Głogowa Małopolskiego i ustalili, że mężczyzna może przechowywać te środki w domu. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 sztuk tabletek.

Policjanci zwrócili się również do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego o opinię, czy do sprzedaży tabletek wymagane było zezwolenie. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Na trop tej sprawy wpadli policjanci z Wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Nieznana wtedy osoba, za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych oferowała sprzedaż środków na potencję. Policjanci podejrzewali, że robi to nielegalnie, nie mając wymaganych zezwoleń.

Podejrzewanym o to był 25-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Sprawę zbadali tamtejsi policjanci, którzy ustalili, że mężczyzna może przechowywać oferowane środki w domu. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 sztuk tabletek.

Policjanci zwrócili się również do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego o opinię, czy do ich sprzedaży wymagane było zezwolenie. Wynikało z nich, że jest ono konieczne, co było podstawą do przedstawienia 25-latkowi zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu środków leczniczych bez wymaganego pozwolenia. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Nowiny24.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych