REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 10 września 2018

Sprzedawał przed marketem leki niewiadomego pochodzenia

Artykuł pochodzi z serwisu

Policjanci z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o nielegalny handel lekami, na które wymagana jest recepta. 64-latek miał dodatkowo oferować do sprzedaży alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany przyznał się policjantom, że pokątnie handluje lekami, alkoholem i papierosami. (fot. KMP w Łodzi)

REKLAMA

REKLAMA

4 września 2018 roku, kryminalni z komisariatu w dzielnicy Bałuty uzyskali informację, że przed jednym z marketów sprzedawane są leki niewiadomego pochodzenia oraz alkohol i papierosy nie posiadające polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny asortyment miał być podawany klientom bezpośrednio z samochodu zaparkowanego przed sklepem.

Policjanci sprawdzili tę informację. Po krótkiej obserwacji terenu przyległego do marketu, zauważyli wytypowany pojazd i mężczyznę, który właśnie do niego podchodził. Stróże prawa wylegitymowali obserwowanego oraz przeszukali auto. W trakcie tej czynności zabezpieczone zostało ponad 18 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, papierosy w ilości 20 paczek oraz 815 tabletek różnego rodzaju leków psychotropowych.

Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, odnalezione zostało około 4 litrów alkoholu i tytoń bez akcyzy o wadze około 1 kilograma. Zatrzymany przyznał się policjantom, że pokątnie handluje lekami, alkoholem i papierosami.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące nielegalnego wprowadzania do obrotu produktów leczniczych, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast, materiały dotyczące posiadania nielegalnej kontrabandy zostały wydzielone do odrębnego postępowania. Za ten czyn mężczyzna odpowie jak za wykroczenie.

Źródło: KMP w Łodzi

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych