Stanowisko GIF w sprawie "taśm" Gazety Finansowej | farmacja.pl

Stanowisko GIF w sprawie "taśm" Gazety Finansowej

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-01 09:55:00 /

P.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego zapowiada podjęcie adekwatnych kroków prawnych, w związku z publikacjami Gazety Finansowej, w których oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego miał omawiać z pracownikami GIF temat rzekomych niedozwolonych praktyk niektórych hurtowni farmaceutycznych.

- Uprzejmie informuję, że w związku z publikacjami Łukasza Pawelskiego, redaktora „Gazety Finansowej”, p.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego podejmie adekwatne kroki prawne - zarówno na drodze cywilnej, jak też karnej - czytamy w komunikacie wydanym przez rzecznika prasowego GIF, Pawła Trzcińskiego.

- Należy zauważyć, iż w ww. artykułach, wyrwanych z kontekstu fragmentach nagrań, a także ich stenograficznych zapisach niezgodnych z pełną zawartością taśm, znalazło się szereg nadinterpretacji i krzywdzących sugestii, które przedstawiają działania inspekcji farmaceutycznej w nieprawdziwym świetle oraz mogą podważać zaufanie do organu Państwa - pisze Trzciński. - Kluczowym elementem w sprawie jest w szczególności niezgodne ze stanem faktycznym przypisywanie rzekomego milczącego uczestnictwa p. o. GIF w każdej rozmowie, w której osoby trzecie wyrażają kontrowersyjne opinie.
Mamy nadzieję, że prowadzone przez niezawisły sąd postępowanie w sposób całościowy i kompleksowy wyjaśni okoliczności sprawy oraz motywy postępowania autorów.

Swoje oświadczenie w sprawie publikacji Gazety Finansowej wydał również Zarząd Neuca S.A., który wyraził głębokie oburzenie skandalicznymi insynuacjami pod adresem spółki. Firma zapowiedziała wysłanie listów do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Koordynatora Służb Specjalnych, Ministerstwa Sprawiedliwości w oczekiwaniu na wyjaśnienia (czytaj więcej: Oświadczenie Zarządu Neuca SA w sprawie "taśm").

Przypomnijmy, że w sobotę Gazeta Finansowa opublikowała zaskakujące nagrania rozmów oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego z pracownikami Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na temat rzekomych niedozwolonych praktyk niektórych hurtowni farmaceutycznych. Nagrana rozmowa dotyczyła między innymi planów zatrzymania przedstawiciela hurtowni Neuca (czytaj więcej: Neuca i PGF na celowniku SKW?).

Źródło: GIF

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj