Studenci farmacji zbierają fundusze na pomoc pacjentom | farmacja.pl

Studenci farmacji zbierają fundusze na pomoc pacjentom

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-02-01 12:02:45 /

"Skonsultuj z Farmaceutą... nadciśnienie tętnicze" to już druga edycja tego projektu. W listopadzie zrealizowaliśmy akcję pod hasłem "cukrzyca", podczas której udało nam się przebadać i wyedukować niemal 1900 osób! 4 marca w centrach handlowych w 8 największych miastach w Polsce niemal 300 wolontariuszy będzie mierzyć poziom glikemii, ciśnienie tętnicze, skład masy ciała a nade wszystko edukować pacjentów na temat prewencji nadciśnienia tętniczego.

W Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Sosnowcu, Lublinie oraz we Wrocławiu odbędzie się 8 marca ogólnopolski projekt "Skonsultuj z Farmaceutą... nadciśnienie tętnicze", którego celem jest pobudzanie świadomości społecznej w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych takich jak nadciśnienie tętnicze. Obok działalności społecznej, staramy się promować opiekę farmaceutyczną i zdrowy tryb życia jako podstawę do obrony przed większością chorób.

Jego autorem jest Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji - największa organizacja studencka w Polsce zrzeszająca najaktywniejszych studentów farmacji oraz młodych farmaceutów. Swoją działalność opieramy na kreatywnej i społecznej pracy członków. Poprzez akcje edukacyjno -profilaktyczne pragniemy zwiększać zaufanie społeczeństwa do zawodu farmaceuty oraz promować opiekę farmaceutyczną.
Studenci obecnie zbierają fundusze dzięki którym będą mogli wydrukować materiały edukacyjne dla pacjentów łącznie z dzienniczkami samokontroli ciśnienia tętniczego. Potrzebne będą materiały higieniczne i dezynfekcyjne niezbędne do wykonywania pomiarów, takie jak lancety, paski do glukometrów gazy czy rękawiczki jednorazowe a także rollupy, dzięki którym stoiska "Skonsultuj z Farmaceutą" będą widoczne z daleka.

Fundusze na organizację projektu zbierane są na platformie PolakPotrafi.pl.

Źródło: PolakPotrafi.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj