REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 11 czerwca 2018

Światowy Dzień Dawcy Krwi

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Tegoroczny Światowy Dzień Dawcy Krwi obchodzony jest pod hasłem:

Bądź tam dla kogoś innego. Oddaj krew. Dziel się życiem.

Transfuzja krwi i produktów krwiopochodnych pomaga uratować miliony ludzi każdego roku. Może pomóc pacjentom cierpiącym na schorzenia zagrażające życiu dłużej żyć z wyższą jakością życia i wspierać złożone procedury medyczne i chirurgiczne. Ma także zasadniczą, ratującą życie rolę w opiece nad matką i dzieckiem oraz podczas reakcji na katastrofy spowodowane przez człowieka i klęski żywiołowe.

REKLAMA

Usługa krwi, która zapewnia pacjentom dostęp do bezpiecznej krwi i produktów krwiopochodnych w wystarczającej ilości, jest kluczowym elementem skutecznego systemu opieki zdrowotnej. Odpowiednia podaż może być zapewniona jedynie poprzez regularne darowizny dokonywane przez dobrowolnych, nieopłaconych dawców krwi. Jednak w wielu krajach służby krwi stają przed wyzwaniem, jakim jest udostępnienie wystarczającej ilości krwi, zapewniając jednocześnie jej jakość i bezpieczeństwo.

REKLAMA

Krajem, w którym organizowany jest Światowy Dzień Dawcy Krwi 2018, jest Grecja, za pośrednictwem Hellenic National Blood Centre. Światowe wydarzenie odbędzie się w Atenach w dniu 14 czerwca 2018 r.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych